Search
Close this search box.

Málem převrácený jeřáb museli vyprostit hasiči

Krátce před půl jedenáctou dopoledne byl vyhlášen poplach jednotce profesionálních hasičů ze stanice Vsetín a jednotce dobrovolných hasičů obce Karolinka. Vysláni byli k hlášené události do Velkých Karlovic, kde došlo k zapadnutí a částečnému vyvrácení automobilového jeřábu na podvozku Tatra.

Po příjezdu a provedení prvotního průzkumu byl jeřáb stabilizován za využití cisterny a bagru, aby bylo odvráceno nebezpečí jeho převrácení na přilehlé budovy. Komunikace byla úplně uzavřena a k události byl povolán speciální vyprošťovací automobil HZS Zlínského kraje z požární stanice Otrokovice.

Protože došlo k zapadnutí v blízkosti plynového potrubí a také elektrického vedení, velitel zásahu si k události povolal také dotčené pohotovostní služby. Jakmile se podařilo stabilizovat jeřáb a složit vytažené rameno tohoto stroje, byla vozovka částečně zprůjezdněna.

Krátce po půl čtvrté odpoledne byl vůz pomocí vyprošťovacího automobilu vytažen zpět na komunikaci, která mohla být plně zprůjezdněna.

S ohledem na časovou náročnost řešení této události byla zajištěna zasahujícím také strava, o kterou se postaral starosta příslušné obce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient