Malé školáky zaujaly policejní besedy s preventivním programem

Policistky z oddělení tisku a prevence ve spolupráci s policisty skupiny kynologie a příslušných obvodních oddělení Slaný, Kladno venkov, Unhošť a oddělení hlídkové služby navštívily v kladenském okrese několik základních a mateřských škol v rámci preventivní činnosti.

V průběhu měsíce května 2018 navštívili policisté s preventivním programem děti v Mateřské škole Kladno Švermov. Další dvě preventivní akce tohoto charakteru se uskutečnily na Slánsku. Dne 22. a 24. května 2018, kdy policisté zavítali mezi děti do Mateřských školek v obcích Jedomělice a Třebusice, kde uspořádali besedy včetně ukázek, a to i s informačním upozorněním pro předškoláky. Další policejní ukázky s preventivním zaměřením proběhly dne 5. června 2018 v Mateřské škole v Bulharské ulici v Kladně a 18. června 2018 pro žáky Základní školy Slatina. Besed s preventivním programem a policejními ukázkami se zúčastnilo přes čtyři sta dětí.

V průběhu připraveného programu ve všech mateřských a základních školkách, které policisté územního odboru navštívili v rámci preventivních akcí pro děti, měli školáci možnost si prohlédnout služební vozidlo a výzbroj používanou policejními hlídkami ve službě. Dále také výstroj pořádkové jednotky včetně protiúderového kompletu a helmy s ochranným štítem, což si mohly i vyzkoušet. Policisté ze skupiny kynologie se svými čtyřnohými pomocníky připravili pro děti výcvik služebních psů formou poslušnosti, vypátrání ukrytých předmětů a simulované zadržení pachatele. Policistky z oddělení tisku a prevence vždy s dětmi zopakovaly základní informace o dopravní výchově. Dále děti seznámily s různými nebezpečnými situacemi, s kterými by se mohly setkat nejen v průběhu prázdnin. Jednalo se o informace, jak se mají zachovat, kdyby je například oslovila cizí osoba na hřišti nebo na ulici, o otevírání dveří jakmile zazvoní zvonek, o nasedání do vozidel k cizím osobám, o přebírání cukrovinek nebo dárků od neznámého člověka, ale také jak zareagovat, když potkají volně se pohybujícího psa a nebo jiné zvíře a jak se mají bezpečně chovat při koupání v bazénu nebo ve velkých vodních plochách.

Malí školáčci, předškoláci a i starší žáci se v rámci besedy zapojovali do diskuze s velkým nadšením a mnohdy i zvídavými dotazy. Největší ohlasy však jako vždy měli služební psi při výcviku. Děti svojí pozorností a s nadšením sledovaly celý program. Přítomnost policistů ve školních zařízeních se zajímavou preventivní činností byla ze strany vedení základních a mateřských škol hodnocena velmi kladně.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.