Search
Close this search box.

Malé pražské derby zvládla lépe Bohemka

Když vyjedou Bohemians Praha ven, zpravidla mnoho bodů zpátky do Vršovic nepřivezou. Tentokrát však jeli jen několik kilometrů na pražskou Julisku, takže měli zároveň v hledišti i dostatečný počet fanoušků, mohli si tak připadat jako doma. A tam body většinou nepouštějí…

Dukla – Bohemians 0:1 (0:1)

V pondělním horkém podvečeru ještě více v 11. minutě potem pilil bohemácké fanoušky Štursa, který se dostal až před hostujícího brankáře, ale nakonec neměl mnoho času zakončit.
V 25. minutě se naopak bohemáčtí fanoušci mohli radovat. Mašek přesně přihrál před bránu, kde stál jeho spoluhráč Juliš, který v pohodě skóroval – 0:1.

V poslední minutě první půle mohl Schranz vyrovnat, ale trefil jen tyč.

Jako zajímavá posila se zatím jeví Yusuf Helal, který už v minulém kole jako střídající hráč dal v dresu Bohemians jeden gól a na další přihrál. Teď v 56. minutě se dostal do zajímavé situace, ale brankář Rada jeho střelu se štěstím vyrazil.

Nadějnou šanci měli i domácí. Štursa ale poslal míč jen těsně vedle pravé tyče brankáře Bohemians.

Poté se znovu ukázal Halal, který poslal šikovnou přihrávku na Maška, tomu však Rada včasným vyběhnutím a skluzem vypíchl míč.
V poslední desetiminutovce se ještě hráči Dukly dostali do dvou zajímavých příležitostí (Vodháněl, Holenda), ale skóre už se neměnilo.

Dukla je tak nadále bez bodu (stejně jako Opava a Karviná), zato Bohemians se dostaly do první půlky tabulky.

Branky: 25. Juliš (Mašek)
Karty: 66. Bezpalec (DUK) – 67. Hašek (BOH), 89. Valeš (BOH)

FK Dukla Praha: F. Rada – Milošević, Chlumecký, Bezpalec, Podaný – Holík, Bilovský, Daniel Tetour (76. Holenda), Douděra (76. Brandner) – Štursa (62. Djuranović), Schranz.
Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál, Krch, Bederka, Bartek – Reiter (66. Vodháněl), Hašek, Švec, Vaníček (86. Záviška) – Mašek, Juliš (55. Yusuf Helal).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient