Search
Close this search box.

Malé basketbalistky Blanska se dočkaly zaslouženého vítězství

Další dvě venkovní utkání OP, tentokrát s KP Brno, odehrál v neděli 25. listopadu tým kategorie U11+U12 BK Blansko. Od prvních minut byla blanenská děvčata lepším týmem, a jak narůstalo skóre v jejich prospěch, narůstalo hráčkám sebevědomí, což se projevilo v konečném skóre prvního zápasu.

Podobný obraz hry byl k vidění také ve druhém zápase, když soupeř „vzdoroval“ hlavně v první polovině, která byla v obou zápasech nejvyrovnanější částí hry. Po polovině zápasu bylo skóre 19:26 ve prospěch Blanska.

Ve druhé polovině hostující basketbalistky soupeře zlomily, a i když už obrana nebyla tak pevná jako v prvním zápase, nepřipustily Blanenšťačky žádné drama a vyhrály pohodlně 39:60.

„Do Brna jsme odjížděli s obavami, protože oproti původní nominaci neodjelo několik starších hráček. Nakonec se zápasů zúčastnilo dvanáct děvčat, z čehož celá polovina spadala do kategorie U10 a mladší. Na hřišti to však nebylo vůbec znát. Holky od začátku výborně plnily pokyny, které jsme si řekli před zápasem. Obětavou a fyzicky náročnou celoplošnou obranou se zdvojováním protihráček získávaly spoustu míčů a rychlým protiútokem si vytvářely dobré střelecké příležitosti. Všechny hráčky zahrály svoje maximum. Byl to výborný kolektivní výkon, kde se holky skvěle doplňovaly. Velmi dobře zahrály rozehrávačky Barbora Sedláková a Nikola Ježová,“ zhodnotil víkendová utkání trenér týmu Slávek Streit.

„Nemohu nezmínit výkony našich nejmladších hráček Elly Alexové, Viktorky Kostkové a Magdalény Černé, které dobře bránily, a i když se jim nepodařilo skórovat, odehrály nadstandardně dobré utkání. Výborný výkon podala Adéla Strýčková, která se díky řadě vybojovaných míčů se zakončením rychlým protiútokem, stala naší nejlepší střelkyní, když v součtu obou zápasů dala šestadvacet bodů,“ dodal.

KP Brno – BK Blansko 1. zápas 19:51 (08:16; 03:05; 06:16; 02:14)

Body: Sedláková 12, Ježová 10, Strýčková 8, Kupková 8, Kubíková 7, Popelková 4, Broďáková 2.

2. zápas
39:60 (08:12; 11:14; 10:18; 10:16)

Body: Strýčková 18, Ježová 14, Sedláková 10, Hégrová 6, Kubíková 6, Kupková 2, Kuchařová 2, Broďáková 2.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient