Malé basketbalistky Blanska se dočkaly zaslouženého vítězství

Další dvě venkovní utkání OP, tentokrát s KP Brno, odehrál v neděli 25. listopadu tým kategorie U11+U12 BK Blansko. Od prvních minut byla blanenská děvčata lepším týmem, a jak narůstalo skóre v jejich prospěch, narůstalo hráčkám sebevědomí, což se projevilo v konečném skóre prvního zápasu.

Podobný obraz hry byl k vidění také ve druhém zápase, když soupeř „vzdoroval“ hlavně v první polovině, která byla v obou zápasech nejvyrovnanější částí hry. Po polovině zápasu bylo skóre 19:26 ve prospěch Blanska.

Ve druhé polovině hostující basketbalistky soupeře zlomily, a i když už obrana nebyla tak pevná jako v prvním zápase, nepřipustily Blanenšťačky žádné drama a vyhrály pohodlně 39:60.

„Do Brna jsme odjížděli s obavami, protože oproti původní nominaci neodjelo několik starších hráček. Nakonec se zápasů zúčastnilo dvanáct děvčat, z čehož celá polovina spadala do kategorie U10 a mladší. Na hřišti to však nebylo vůbec znát. Holky od začátku výborně plnily pokyny, které jsme si řekli před zápasem. Obětavou a fyzicky náročnou celoplošnou obranou se zdvojováním protihráček získávaly spoustu míčů a rychlým protiútokem si vytvářely dobré střelecké příležitosti. Všechny hráčky zahrály svoje maximum. Byl to výborný kolektivní výkon, kde se holky skvěle doplňovaly. Velmi dobře zahrály rozehrávačky Barbora Sedláková a Nikola Ježová,“ zhodnotil víkendová utkání trenér týmu Slávek Streit.

„Nemohu nezmínit výkony našich nejmladších hráček Elly Alexové, Viktorky Kostkové a Magdalény Černé, které dobře bránily, a i když se jim nepodařilo skórovat, odehrály nadstandardně dobré utkání. Výborný výkon podala Adéla Strýčková, která se díky řadě vybojovaných míčů se zakončením rychlým protiútokem, stala naší nejlepší střelkyní, když v součtu obou zápasů dala šestadvacet bodů,“ dodal.

KP Brno – BK Blansko 1. zápas 19:51 (08:16; 03:05; 06:16; 02:14)

Body: Sedláková 12, Ježová 10, Strýčková 8, Kupková 8, Kubíková 7, Popelková 4, Broďáková 2.

2. zápas
39:60 (08:12; 11:14; 10:18; 10:16)

Body: Strýčková 18, Ježová 14, Sedláková 10, Hégrová 6, Kubíková 6, Kupková 2, Kuchařová 2, Broďáková 2.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient