Malé basketbalistky Blanska se dočkaly zaslouženého vítězství

Další dvě venkovní utkání OP, tentokrát s KP Brno, odehrál v neděli 25. listopadu tým kategorie U11+U12 BK Blansko. Od prvních minut byla blanenská děvčata lepším týmem, a jak narůstalo skóre v jejich prospěch, narůstalo hráčkám sebevědomí, což se projevilo v konečném skóre prvního zápasu.

Podobný obraz hry byl k vidění také ve druhém zápase, když soupeř „vzdoroval“ hlavně v první polovině, která byla v obou zápasech nejvyrovnanější částí hry. Po polovině zápasu bylo skóre 19:26 ve prospěch Blanska.

Ve druhé polovině hostující basketbalistky soupeře zlomily, a i když už obrana nebyla tak pevná jako v prvním zápase, nepřipustily Blanenšťačky žádné drama a vyhrály pohodlně 39:60.

„Do Brna jsme odjížděli s obavami, protože oproti původní nominaci neodjelo několik starších hráček. Nakonec se zápasů zúčastnilo dvanáct děvčat, z čehož celá polovina spadala do kategorie U10 a mladší. Na hřišti to však nebylo vůbec znát. Holky od začátku výborně plnily pokyny, které jsme si řekli před zápasem. Obětavou a fyzicky náročnou celoplošnou obranou se zdvojováním protihráček získávaly spoustu míčů a rychlým protiútokem si vytvářely dobré střelecké příležitosti. Všechny hráčky zahrály svoje maximum. Byl to výborný kolektivní výkon, kde se holky skvěle doplňovaly. Velmi dobře zahrály rozehrávačky Barbora Sedláková a Nikola Ježová,“ zhodnotil víkendová utkání trenér týmu Slávek Streit.

„Nemohu nezmínit výkony našich nejmladších hráček Elly Alexové, Viktorky Kostkové a Magdalény Černé, které dobře bránily, a i když se jim nepodařilo skórovat, odehrály nadstandardně dobré utkání. Výborný výkon podala Adéla Strýčková, která se díky řadě vybojovaných míčů se zakončením rychlým protiútokem, stala naší nejlepší střelkyní, když v součtu obou zápasů dala šestadvacet bodů,“ dodal.

KP Brno – BK Blansko 1. zápas 19:51 (08:16; 03:05; 06:16; 02:14)

Body: Sedláková 12, Ježová 10, Strýčková 8, Kupková 8, Kubíková 7, Popelková 4, Broďáková 2.

2. zápas
39:60 (08:12; 11:14; 10:18; 10:16)

Body: Strýčková 18, Ježová 14, Sedláková 10, Hégrová 6, Kubíková 6, Kupková 2, Kuchařová 2, Broďáková 2.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak