Search
Close this search box.

Majitelé spali, zloděj jim zatím vykradl dům

Ze soboty na neděli v čase mezi půlnocí a nedělní šestou hodinou ranní navštívil zloděj rodinný dům v Liberci Starém Harcově, kde způsobil škodu za celkem 63 800 korun. Zarážející na celé události je skutečnost, že dům vykradl v době, kdy majitelé spali doma v ložnici. Přitom musel pachatel vypáčit dvoje dveře a z toho jedny bezpečnostní, než se do objektu dostal. V jeho rukách pak skončily peníze v hotovosti v české měně i v eurech a několik zlatých šperků.

To, že do domácnosti zavítal nezvaný host, zjistil majitel v neděli v šest hodin ráno, když se šel do kuchyně napít. V přízemí domu byly v pokojích pootvírané sříňky, vysypaná dámská kabelka a na podlaze poházené peněženky, ve kterých chyběly peníze. Rozespalý muž si posléze všiml i vypáčených dveří a hned potom vytočil tísňovou linku Policie ČR 158.

Pokud se policistům podaří pachatele činu dopadnout, bude se v této souvislosti zodpovídat z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a také poškození cizí věci , protože jen na vypáčených dveřích způsobil oznamovateli škodu za 25 tisíc korun. Za to mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient