Majitel nechal věci v autě, zloděj mu způsobil škodu přes 155 tisíc

Tachovští policisté přijali dnešního dne oznámení o krádeži věcí z vozidla, ke které došlo z 28. na 29. března letošního roku v Tachově. V Husitské ulici rozbil dosud neznámý pachatel okénko pravých zadních dveří vozidla Citröen Picasso, přes poškozené okénko si otevřel dveře a následně ze zavazadlového prostoru odcizil asi 50 kartonů cigaret různých značek, finanční hotovost kolem 80 000 korun a tablet s nainstalovaným systémem EET. Škoda, kterou pachatel majiteli způsobil, přesáhla 155 000 korun. Případem se nyní zabývají tachovští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Po pachateli a odcizených věcech pátrají.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.