Magistrát města Plzně připravil letní jazykovou školu pro děti cizinců

Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně i v letošním roce připravil letní intenzivní kurz pro děti s odlišným mateřským jazykem. Kromě výuky dětí budou probíhat také kurzy pro dospělé cizince. Podmínkou účasti v letním intenzivním kurzu je předchozí přihlášení dítěte zákonným zástupcem na emailové adrese slajsovat@plzen.eu, nejpozději však do 31. července 2018.

„Týdenní intenzivní výuka českého jazyka dětí, které již navštěvují základní školu a umí tedy číst a psát, ale zároveň jsou s češtinou na úrovni absolutních začátečníků, či mají jen základní znalosti, se uskuteční v týdnu od 20. do 24. srpna 2018. Po velmi dobrých zkušenostech z minulých let výuka bude probíhat vždy od 8 do 12 hodin v kostele Evangelické církve metodistické, sboru Maranatha v Husově ulici,“ vysvětlila projektová manažerka sekce služeb pro cizince Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně Tereza Šlajsová.

Kurzy českého jazyka pro cizince jsou součástí projektu Podpora integrace cizinců na lokální úrovni v roce 2018 dotovaném ministerstvem vnitra.

„Praxe ukazuje, že kurzy českého jazyka jsou pro optimální integraci cizinců zcela nejefektivnější a klíčovou aktivitou. Znalost jazyka je základním předpokladem začlenění do zdejší společnosti. Úroveň znalosti jazyka má přímý vliv na rozvoj sociálního i pracovního potenciálu cizinců a na intenzitu a kvalitu vztahů mezi cizinci a majoritou,“ doplnila Tereza Šlajsová.

Město Plzeň se v rámci integrace snaží být dobrým partnerem všem organizacím angažovaným v otázce integrace cizinců, je součástí platforem, poradních orgánů, Rada města Plzně má zřízen poradní orgán – Komisi pro integraci etnických menšin a cizinců RMP, která každoročně podporuje projekty, jež reagují na výzvu magistrátního odboru sociálních služeb směrem k podpoře integrace cizinců a menšin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak