Search
Close this search box.

Lyžařský svaz vydírá Ester Ledeckou. Bude nás ještě reprezentovat?

Ve čtvrtek odletěla česká dvojnásobná zlatá olympijská medailistka Ester Ledecká na tradiční tréninkový kemp do Chile. Ráda by se zde kromě tréninku zúčastnila i několika závodů. Jenže je možné, že do závodů nebude moci nastoupit. Nemá totiž stále podepsanou reprezentační smlouvu se Svazem lyžařů. „Svaz mi vyhrožuje blokací přihlášky na tamní závody, které bych ráda jela,“ uvedla Ledecká v tiskové zprávě. „Jestli nebudu moct závodit? Ne, to se doufám nestane. Šéfové Svazu lyžařů přece nejsou moji nepřátelé a hlavně – jsou tu od toho, aby podporovali lyžování.“

Problém se točí, jak jinak, kolem peněz… Přesněji řečeno kolem reklam, z kterých tečou pěkné finance. Obě strany se nemohou dohodnout v nárocích na množství reklamních ploch na kombinéze a helmě. Podle agentury Sport Invest, která Ledeckou zastupuje, je nabízená smlouva ze strany Svazu velmi nevyvážená. „Po olympiádě si svaz nárokuje prostřednictvím reprezentační smlouvy takové podmínky, které mají zásadní dopad na naplnění rozpočtu nákladné sezóny, a tudíž i na samotnou sportovní přípravu Ester. Snažili jsme se jednat, stále se snažíme, ale svaz se chová vůči Ester ultimativně. Až se mi zdá, že ji chce zastrašit s cílem donutit ji proti její vůli k podpisu smlouvy,“ tvrdí šéf agentury David Trávníček.
Lidem z agentury vadí, že si svaz neuvědomuje, že Ledeckou celou dosavadní kariéru podporovala finančně její rodina a soukromí sponzoři. „„Ester je nejúspěšnější českou lyžařkou a snowboardistkou. Svaz dlouhá léta přihlížel, jak je její sportovní sen financován převážně z rodinných a komerčních peněz. Nyní chce podpis smlouvy, která je sice asi výhodná pro něj, ale rozhodně ne pro ni, aniž by za to dostala odpovídající protihodnotu,“ podotýká Travníček, který to všechno vnímá jako vydírání ze strany svazu.

Český svaz lyžařů se k této situaci zatím mnoho nechce vyjadřovat. Aspoň do té doby, než celou situaci projedná. Kvůli Ester Ledecké svolal Výkonný výbor lyžařského svazu mimořádné zasedání.
Snad se tato situace ale včas vyřeší, aby nás mohla Ester Ledecká v následující sezoně, ale i v těch dalších, reprezentovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient