Lyžařský svaz vydírá Ester Ledeckou. Bude nás ještě reprezentovat?

Ve čtvrtek odletěla česká dvojnásobná zlatá olympijská medailistka Ester Ledecká na tradiční tréninkový kemp do Chile. Ráda by se zde kromě tréninku zúčastnila i několika závodů. Jenže je možné, že do závodů nebude moci nastoupit. Nemá totiž stále podepsanou reprezentační smlouvu se Svazem lyžařů. „Svaz mi vyhrožuje blokací přihlášky na tamní závody, které bych ráda jela,“ uvedla Ledecká v tiskové zprávě. „Jestli nebudu moct závodit? Ne, to se doufám nestane. Šéfové Svazu lyžařů přece nejsou moji nepřátelé a hlavně – jsou tu od toho, aby podporovali lyžování.“

Problém se točí, jak jinak, kolem peněz… Přesněji řečeno kolem reklam, z kterých tečou pěkné finance. Obě strany se nemohou dohodnout v nárocích na množství reklamních ploch na kombinéze a helmě. Podle agentury Sport Invest, která Ledeckou zastupuje, je nabízená smlouva ze strany Svazu velmi nevyvážená. „Po olympiádě si svaz nárokuje prostřednictvím reprezentační smlouvy takové podmínky, které mají zásadní dopad na naplnění rozpočtu nákladné sezóny, a tudíž i na samotnou sportovní přípravu Ester. Snažili jsme se jednat, stále se snažíme, ale svaz se chová vůči Ester ultimativně. Až se mi zdá, že ji chce zastrašit s cílem donutit ji proti její vůli k podpisu smlouvy,“ tvrdí šéf agentury David Trávníček.
Lidem z agentury vadí, že si svaz neuvědomuje, že Ledeckou celou dosavadní kariéru podporovala finančně její rodina a soukromí sponzoři. „„Ester je nejúspěšnější českou lyžařkou a snowboardistkou. Svaz dlouhá léta přihlížel, jak je její sportovní sen financován převážně z rodinných a komerčních peněz. Nyní chce podpis smlouvy, která je sice asi výhodná pro něj, ale rozhodně ne pro ni, aniž by za to dostala odpovídající protihodnotu,“ podotýká Travníček, který to všechno vnímá jako vydírání ze strany svazu.

Český svaz lyžařů se k této situaci zatím mnoho nechce vyjadřovat. Aspoň do té doby, než celou situaci projedná. Kvůli Ester Ledecké svolal Výkonný výbor lyžařského svazu mimořádné zasedání.
Snad se tato situace ale včas vyřeší, aby nás mohla Ester Ledecká v následující sezoně, ale i v těch dalších, reprezentovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak