Search
Close this search box.

Lyžařské závody i karneval se uskutečnil tradičně v oblasti Velké Fatry

O jarních prázdninách se do oblasti Velké Fatry vypravilo více než sto lyžařů z Klobouk i okolí. Na start závodu, který pro ně Klub lyžařů VK uspořádal, se pak postavilo 74 závodníků ve dvanácti kategoriích.

O jarních prázdninách se do oblasti Velké Fatry vypravilo více než sto lyžařů z Klobouk i okolí. Na start závodu, který pro ně Klub lyžařů VK uspořádal, se pak postavilo 74 závodníků ve dvanácti kategoriích.

Před 90 lety se začala ve Valašských Kloboukách psát historie organizovaného sjezdového lyžování. „Při této příležitosti naplánoval Klub lyžařů Valašské Klobouky několik akcí jak pro děti tak pro dospělé, například závod dětí do 10 let ve sjezdovém lyžování na louce u polikliniky, dětský karneval nebo závody pro všechny věkové kategorie na Pechancových lúkách,“ řekl předseda Klubu lyžařů Karel Lysák. Nepřízeň počasí a téměř nulová sněhová pokrývka však zhatila všechny plány.

Naštěstí v sousedním Slovensku mají sněhu dostatek, a tak zájezd, který každoročně organizuje Klub lyžařů pro své členy a zájemce z řad široké veřejnosti, se vydařil. „Již několikátou sezonu jezdíme do oblasti Velké Fatry do skiareálu Malino Brdo, který se nachází nedaleko Ružomberoku. V letošním roce o jarních prázdninách se s námi do tohoto střediska vydalo více jak stovka lyžařů z Valašských Klobouk a okolí,“ dodal hlavní organizátor celé akce Ivoš Ekart.

Je již tradicí, že součástí zájezdu je závod v obřím slalomu. Počasí pro závody nebylo zcela ideální, teplota klesla k téměř deseti stupňům pod bodem mrazu a k tomu se přidal studený vítr. Nic z toho ale závodníky neodradilo a na start se jich postavilo 74 ve dvanácti kategoriích. Start byl stanoven na jedenáctou hodinu a po krátké prohlídce tratě odstartoval první závodník. Závod byl dvoukolový, přičemž samotná trať nebyla po prvním kole měněna. Vítězem byl každý, kdo se na start v tomto počasí postavil. Nicméně je třeba zmínit absolutního vítěze, kterým byl 17letý Adam Trčka.

A když už nevyšel karneval ve Valašských Kloboukách, rozhodli se lyžaři pro jeho uspořádání na Malinu Brdu. Karnevalu se zúčastnily čtyři desítky masek. Kostýmy byly vskutku rozmanité. Na svahu jste mohli potkat vězně, princeznu, klauna, jeptišku, ale třeba i slona či králíky z klobouku Boba a Bobka.

Lyžařské závody i karneval se mohly uskutečnit díky podpoře z programu Spolupráce města Valašské Klobouky, dalším sponzorům a všem, kdo se na organizaci podíleli.

Zima končí. Nemá smysl se ohlížet zpět a zoufat si, že byla skoupá na sníh. Přijde jaro a s ním i třetí ročník běhu do vrchu Klobucký hrb, na který zveme všechny fanoušky běhu, ale i ty, kdo chtějí strávit příjemné dopoledne.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient