Search
Close this search box.

Lupiči vnikli do domu vozíčkáře. Nakonec je chytili díky sněhu

Neskutečnou drzost vypěstovali rodiče ve dvou mladících, kteří o víkendu vnikli do domu v Dlouhé Vsi na Klatovsku, kde spala rodina. Muži ve věku 22 a 23 let našli v domě klíčky od aut, s kterými pak chtěli ujet. Dostali se však jen několik kilometrů od domu.

„Kolem čtvrté mě vzbudila přítelkyně, že skrz dveře ložnice viděla na chodbě nějaký pohyb a světlo baterky. Nejprve si myslela, že se vzbudily děti. Ty ale spaly v pokoji. Sedl jsem si na vozík a spěchal do chodby. Už jsem jenom zaslechl, jak někdo zamyká vchodové dveře,“ vypráví 34letý muž, který je upoután na invalidní vozík. Na chodbě zjistil, že chybí klíče od baráku, začal tedy hledat náhradní. V tu chvíli zaslechl, jak venku startují dvě auta. „Když jsem otevřel dveře, jedno už vyjíždělo ze dvora a druhé se rozjíždělo. Hned jsem volal policisty,“ pokračuje vozíčkář ve vzpomínkách. Mezitím jeho partnerka natáčela z okna obě ujíždějící auta. „Měla strach především o děti. Křičela, že nám kradou auta. Trochu jsme zpanikařili. Nikdy by nás nenapadlo, že se taková věc může stát. Ten pocit, že vám někdo naruší bezpečí domova, je děsivý. Postupně vám dochází, co všechno se mohlo stát,“ pokračoval muž.

Policie byla hned na místě. Jedna hlídka zůstala u okradených, druhá se vydala stíhat zloděje. Protože ze soboty na neděli napadl sníh, měli policisté usnadněnou práci. „Pak jsem slyšel ve vysílačce, že už je mají, že skončili někde na louce,“ dodal muž. Poté se dozvěděl, že jeden ze zlodějů s autem zapadl, a ten druhý se ho snažil vyprostit.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že oba výtečníci bydlí ve stejné obci a zrovna nedávno vyšli z vězení. Soud je poslal do vazby, aby náhodou jako recidivisté nadále nepokračovali v trestné činnosti. Oba muži jsou nyní stíháni pro přečin porušování domovní svobody a krádeže.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient