Lupič chtěl vykrást dům, majitelé ho přistihli

Velký šok museli zažít majitelé jednoho z domu v Nové Pace, když v sobotu 17. března přistihli pro ně neznámou osobu, jak se jim prochází po jejich domě. Čtyřiadvacetiletý muž využil neuzamčených vchodových dveří a bez ostychu měl vniknout do domu, a to za účelem krádeže finanční hotovosti. Po odhalení domácí osobou hříšník z domu odešel. Daleko se však nedostal. Po chvíli nezvaného hosta zadržela přivolaná policejní hlídka. Uvedeného skutku se měl nevítaný návštěvník dopustit i přesto, že byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen.

Případ v současné době šetří policisté z obvodního oddělení Nová Paka ve zkráceném přípravném řízení, kdy muži za přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže ve stádiu pokusu v případě prokázání viny hrozí až tři roky odnětí svobody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.