Lukáš Klok odchází z Vítkovic do KHL

(Aktualizováno před )

Odchovanec se loučí, jde zkusit štěstí ve druhé nejlepší hokejové lize světa. Třiadvacetiletý zadák Lukáš Klok odchází z Vítkovic do bratislavského Slovanu.

Vítkovice se minimálně v nadcházející sezoně budou muset obejít bez služeb ofenzivně laděného obránce Lukáše Kloka. Třiadvacetiletý rodák ze Šilheřovic, odchovanec vítkovického klubu, se rozhodl využít možnosti odejít do zahraničí a vyzkouší si ruskou nadnárodní KHL.

Zadák, který v minulé sezoně odehrál i s play off 49 zápasů, ve kterých si připsal 12 kanadských bodů za 4 góly a 8 asistencí se nově stal posilou Slovanu Bratislava. Vítkovice vyšly svému odchovanci vstříc s tím, že nemají v plánu brzdit posun v jeho kariéře.

„Lukáš Klok dostal seriózní nabídku z KHL. Je to logicky jeho další posun v kariéře. Ve smlouvě měl klauzuli, která jeho odchod v případě zájmu ze zahraničí umožňovala. Je to odchovanec, já osobně jsem jej měl v týmech už od mládeže. My rozhodně nechceme bránit dalšímu posunu v jeho kariéře. Vyšli jsme mu vstříc. Přiznám, že to bylo pro nás trochu nečekané. Budeme na to muset, z pohledu sestavy, zareagovat. Nicméně rozešli jsme se v dobrém, popřáli si hodně štěstí a přejeme mu, ať se v KHL prosadí,“ reaguje na odchod Kloka hlavní trenér a GM HC VÍTKOVICE RIDERA Jakub Petr.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz