Search
Close this search box.

Luhačovické seniorky v tom jedou společně

Domov pro seniory Luhačovice se zapojil do projektu Jedeme v tom společně 2018 aneb Po vlastech československých. Smyslem projektu je motivovat seniory k pohybu a také podpořit aktivizaci a společenské vazby klientů mezi sebou a mezi dalšími domovy pro seniory. Jak za luhačovický domov přiblížila tamní instruktorka sociální péče Adéla Vitteková, základem projektu je společná pohybová aktivita v každém z domovů.

„Jde o jízdu na šlapadle či rotopedu s počítadlem ujeté vzdálenosti. Každý Domov má nastavenou stejnou trasu se stejným startem a stejným cílem. Objedeme společně celou Českou i Slovenskou republiku. Ujeté kilometry se sčítají vrámci každého přihlášeného Domova pro seniory, každé šlápnutí je důležité, každý jede dle svých možností a schopností,“ popsala Vitteková. Projekt se přitom rozjel zároveň na několika místech v Česku i na Slovensku, kde senioři v zařízeních začli načítat zároveň první „ujeté“ metry a kilometry.

„Prvního března jsme slavnostně odstartovali prostřednictvím online přenosu přímo z Domova pro seniory Vrbno pod Pradědem, který akci organizuje,“ uvedla Vitteková. Soutěžní klání o to, který z domovů společně symbolicky „objede“ někdejší společný stát Čechů a Slováků, končí 27. dubna a slavnostní vyhlášení nejlepších účastníků je plánováno na 4. května. Do projektu se přitom zapojují obyvatelé domovů v Česku i na Slovensku. Samozřejmě jen ti, kterým to fyzické zdraví dovolí.

„Z našeho Domova soutěží celkem 8 klientek. Naši uživatelé u jízdy na rotopedu sledují filmy nebo videa na plátně, poslouchají hudbu nebo se můžeme spojit prostřednictvím služby Skype s ostatními závodníky a navzájem se podpořit,“ nastínila Vitteková. Zajímavou akaci, která motivuje seniory v domovech, podpořila řada sponzorů a známých osobností. Mimo jiné Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové nebo Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Akce se koná také pod záštitoiu první dámy ČR Ivany Zemanová, jejíž Nadační fond rovněž ke konání projektu přispěl.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient