Search
Close this search box.

Luhačovice a Akademie Václava Hudečka slaví malé Jubileum

Již 20 let přijíždí do Luhačovic talentovaní houslisté ve věku 12 – 23 let, aby pod vedením Václava Hudečka a profesora Jiřího Fišera čtrnáct dnů pracovali v individuálních hodinách a následně se představili publiku ve třech Absolventských koncertech za klavírního doprovodu profesora Lukáše Klánského.

Za dvacet let překročilo pomyslné brány akademie téměř čtyři stovky studentů, samozřejmě ne všichni zvládli tvrdou řeholi, ale mezi našimi absolventy jsou dnes již světově uznávaní virtuozové (J. Mráček, J. Špaček), koncertní mistři doma i v zahraničí, profesoři hry na housle. Stejně jako předchozí roky získá vítěz mistrovský nástroj, který pro tuto příležitost postavil Mistr Jaroslav Kohout, nástroj má hodnotu 135.000,-, od něj jej odkoupil jeden z našich sponzorů a vítězi jej věnuje.
Za zmínku jistě stojí Mistr Luboš Odlas, který každoročně, tedy již dvacet let věnuje ze své dílny smyčec, který má hodnotu 35.000 CZK,-.
Projekt realizuje nezisková organizace Spolek Václava Hudečka pro pořádání houslových kurzů pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka .
XXII. ročník Akademie a XI. ročník festivalu Svátky hudby v Luhačovicích bude odstartován slavnostním Zahajovacím koncertem v pondělí 30/07 od 19.30 hodin v MěDK Elektra , bude věnován 100. Výročí Československa , v programu se mimo Václava Hudečka představí slovenský pěvec Gustáv Beláček a pražská studentka, mezzosopranistka Eliška Zajícová, doprovodí je komorní orchestr Barocco sempre Giovane z Pardubic. Gala koncert s předáním cen se uskuteční rovněž v MěDK Elektra 10/08/18 od 19.30 hodin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient