Luděk Lichnovský je mistrem republiky

Na pražském velodromu v Motole se o víkendu (17. a 18. 11. 2018) konalo Mistrovství republiky v bodovacím a vylučovacím závodě.

Čtyři elitní prostějovští závodníci v sobotu nejdříve odstartovali do vylučovacího závodu. Nejlépe si v něm vedl Luděk Lichnovský, který nestačil pouze na Denise Rugovace (Favorit Racing) a vybojoval stříbro. Nutno ale vyzdvihnout také ostatní členy týmu, když se všichni umístili v první desítce. Konkrétně na pátém místě skončil Daniel Babor, šestý byl Marek Dolníček a devátý Tomáš Bárta. Následoval bodovací závod, ve kterém Lichnovský ještě vylepšil svůj výsledek z vylučovačky a suverénně zvítězil. Tentokrát druhý Denis Rugovac (Favorit Racing) na něj ztratil jedenáct bodů, třetí Nicolas Pietrula (Team Dukla Praha) už měl dvacetibodovou ztrátu.

„Od začátku závodu jsem se chtěl dostat do vedení, abychom nebyli pod tlakem a ostatní týmy na to musely reagovat. Pak už jsem si náskok jen hlídal. Kluci z týmu mi dost pomohli, když bylo potřeba. Za titul jsem moc rád, je to super výsledek,“ sdělil své dojmy Luděk Lichnovský.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient