Search
Close this search box.

Lubina, Čáslava, Král. Kontroverzní trojice má vytáhnout Pardubice z krize

Už pod třetím trenérem budou v letošní sezoně hrát pardubičtí extraligoví hokejisté. Po Milošovi Holáňovi a Břetislavu Kopřivovi přichází na post hlavního kouče Ladislav Lubina.

Osm zápasů za sebou nedokázali pardubičtí hokejisté vyhrát a protože ani předtím moc bodů nezískali, automaticky se nyní plácají na konci tabulky. Klub zareagoval tím nejjednoduším způsobem, vyhodil trenéra. „Věřili jsme, že první změna na postu hlavního trenéra ve spojení s posílením týmu přinese efekt v podobě zlepšení sportovních výkonů a výsledků. To se bohužel nepodařilo a aktuální situace si žádá okamžité řešení,“ uvedl ke změně na trenérském postu generální manažer klubu Dušan Salfický.

Ladislav Lubina nepřichází do neznámého prostředí. Naopak. Je pardubickým odchovancem a dokonce se jako asistent vedle Pavla Hynka podílel na zisku posledního mistrovského titulu v roce 2012. A jako hráč získal v pardubickém dresu stříbro a bronz. Za asistenty dostal Richarda Krále a Petra Čáslavu, který nadále bude působit i v roli hráče.

Poprvé se všichni představí v (staro)nových rolích tento pátek v zápase proti Karlovým Varům. „Všechny znám velmi dobře, cítím z nich okamžitou energii do těžké práce. Jejich rozhodnutí převzít náš A tým si v celém klubu velmi považujeme. Všichni v organizaci jsme připraveni pokračovat v maximální podpoře a pomoci v úsilí zvrátit dosavadní vývoj sezony,“ uvedl Salfický.

Dá se říci, že všichni tři pánové jsou zvyklí zvládat těžké chvíle, takže pro ně tato situace nemusí být zas tak stresová. Ladislav Lubina v roce 2008 způsobil dopravní nehodu, při níž vjel do protisměru a narazil do protijedoucí dodávky, kterou řídil otec fotbalisty Vratislava Lokvence, který zahynul. Lubina po nehodě utekl. Spekulovalo se, že nechtěl, aby se zjistilo, že byl pod vlivem alkoholu. Následný trest byl směšný, dostal jen dva roky podmínečně. Zkrátka známé osoby do vězení zkrátka nechodí…

To Petr Čáslava prožívá svou aférku právě v těchto měsících. Při namátkové dopravní kontrole mu měl být zjištěn kokain v krvi. On to popírá, zároveň se ale k situaci nechce mnoho vyjadřovat, protože policie ještě případ neuzavřela.

Ani Richard Král nemá úplně „čisý rejstřík“. Ján Moder, prezident klubu Oceláři Třinec ho obvinil, že neoprávněně podal na klub žalobu, v které se domáhal částky, na kterou neměl právo. „Tato neoprávněná pohledávka sehrála významnou roli v insolvenčním řízení, které bylo zahájeno proti nám v roce 2011 těsně po získání mistrovského titulu, a to na základě šikanózního návrhu jedné společnosti,“ uvedl Moder. „Poté, kdy byl insolvenční návrh jako nedůvodný soudem prvního stupně zamítnut a navrhovateli běžela lhůta k odvolání, přihlásil právní nástupce Richarda Krále tuto spornou pohledávku do insolvenčního řízení aniž uvedl, že je ohledně ní vedeno samostatné soudní řízení. Tímto krokem výrazně ztížil naši procesní obranu v odvolacím řízení, a kdyby se nám tehdy nepodařilo přesvědčit soud, že se vede i druhý soudní spor ohledně této pohledávky, ve kterém máme šanci vyhrát, tak bychom se mohli dostat do obrovských problémů a insolvenční řízení by se mohlo vyvíjet výrazně v náš neprospěch,“ dodal prezident, který vzpomněl v rozhovoru pro klubový web, že vše začalo tím, když Král půjčil nejmenovanému třineckému funkcionáři větší částku. Ten mu „na oplátku“ zvýšil plat…
Richard Král se k tomu v tu chvíli uvedl, že ať se teď děje cokoliv, na Třinec bude vždy rád vzpomínat. A že tuto situaci vnímá jako snahu očernit jeho jméno. Podle něj jsou slova pana Modera hodně překroucená a vůbec se nezakládají na pravdě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient