Search
Close this search box.

Lovosice na jaře rozkvetou

Desítky tisíc cibulek vykvetou v jarních Lovosicích. Vysázeno bylo 21 směsí cibulovin o celkovém počtu 71 tisíc kusů, a to na ploše 483 metrů čtverečních po celém městě.

Vzhledem k tomu, že předchozí výsadba krokusů a narcisů se setkala s pozitivním ohlasem, přistoupilo město k dalšímu zkrášlení trávníků v Lovosicích. Pro přípravu byla vybrána společnost FLORAVIL s.r.o. spolu s holandskou společností Verver Export. Výsadba cibulovin byla prováděna v říjnu loňského roku, a to strojově i ručně: 13 směsí vysadil stroj a 8 směsí sázeli zaměstnanci firmy.

Směsi cibulovin jsou složeny z různých odrůd tulipánů, narcisů, krokusů, modřenců a hyacintů. Jejich výhodou je barevné kvetení brzy na jaře po dobu 7 – 10 týdnů v závislosti na směsi. Jednotlivé druhy se po dobu kvetení navzájem prolínají a vzniká tak dojem stále kvetoucího záhonu. Výsadba proběhla do současných travních ploch a po odeznění kvetení budou travní plochy ošetřovány sekáním tak jako během celého roku. Velmi důležité je nechat cibulím dostatek času pro dozrání po odkvětu a první sekání této plochy provést až 6 – 8 týdnů po odkvětu. Trvanlivost takovýchto záhonů je dodavatelem udávána kolem 7 let.

V loňském roce bylo v Lovosicích vysazeno 10 000 kusů cibulek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient