Lovosice mají nové zastupitelstvo

Ve středu 31.10.2018 se v sále Centra kultury LOVOš v Lovosicích uskutečnilo ustavující zasedání zastupitelstva města. Přítomno bylo 20 zvolených zastupitelů.

Starostou města se stal Ing. Milan Dian, Ph.D., který získal plnou podporu všech zastupitelů. Milan Dian obhájil post starosty z minulého volebního období a stejně tak se podruhé stal místostarostou i Vladimír Šuma. I jemu dali hlas všichni přítomní zastupitelé.

Rada města bude pro roky 2018 – 2022 sedmičlenná. Kromě pana starosty a místostarosty se jejími dalšími členy stali: pan Vladimír Hieke, Milan Šramota, Ing. Jan Lisa, Přemysl Živný a Mgr. Daniela Deusová.

Zastupitelstvo dále určilo, že pro výkon úřadu starosty a místostarosty budou tyto funkce uvolněné. Ostatní členové zastupitelstva budou své funkce vykovávat jako neuvolnění. Na ustavujícím zasedání byly stanoveny také výše odměn členů ZM, výborů a komisí.

Byl zřízen sedmičlenný kontrolní a finanční výbor a ZM zvolilo jeho předsedy. Finanční výbor bude v následujícím období vést pan Ing. Jiří Cimr a kontrolní výbor pan Jiří Motl. Volbu členů výboru zastupitelstvo odložilo na prosincové zasedání.

„Rád bych ještě jednou, nyní již z postu staronového starosty města, poděkoval občanům za jejich hlasy, projevenou přízeň a krásný mandát, který nám v říjnových volbách dali. Budeme nadále pracovat na všech projektech, které jsme si vytyčili a které jsme avizovali v našem volebním programu. První krok byl dnes učiněn tím, že všechny důležité funkce byly obsazeny lidmi, kteří chtějí pro město aktivně pracovat. Myslím, že se nám podařilo vytvořit silný a fungující tým, jenž přispěje k ještě lepší správě a fungování města,“ uvedl ke svému jmenování Milan Dian, starosta města.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.