Search
Close this search box.

Lovecká sezóna na drobnou zvěř právě začala, policisté Středočeského kraje se zaměří na kontroly honů

Každoročně se od listopadu do konce kalendářního roku odehrává hlavní lovecká sezóna na drobnou zvěř (bažant a zajíc). Odbor pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Středočeského kraje bude na těchto společných lovech provádět kontroly nad dodržováním povinností a zákazů danými zákonem. Policisté se pak zaměří zejména na bezpečnou manipulaci se zbraněmi a střelivem, technický stav zbraní, kontrolu dokladu o pojištění a kontrolu předepsaných dokladů. V neposlední řadě budou kontroly zaměřeny i na to, zda lovci nepožili alkohol nebo jiné návykové látky.

Na teritoriu Středočeského kraje bylo dne 3. 11. 2018 zkontrolováno 201 myslivců a jejich zbraní, při kterých bylo provedeno 106 orientačních zkoušek na alkohol. Dále bylo zkontrolováno celkem 19 mysliveckých spolků. Dne 10. 11. 2018 bylo zkontrolováno 210 myslivců a provedeno 139 orientačních zkoušek na alkohol. V obou dnech nebyl při těchto kontrolách zjištěn žádný alkohol.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient