Lounská policie řeší podvody s dávkami sociální podpory

Usnesení o zahájení trestního stíhání z trestného činu podvod si převzala 54letá žena. Této byl městským úřadem od roku 2014 vyplácen příspěvek na bydlení. Policisté jí kladou za vinu, že zamlčela přítomnost manžela ve společné domácnosti. Tato skutečnost má totiž podstatný vliv na výši přiznané dávky. Jelikož uvedla pracovnice lounského úřadu v omyl a měla si tak přijít k částce přesahující 100 tisíc korun, soud by jí mohl poslat do vězení na jeden rok až pět let.

Obvinění z trestného činu podvod si vyslechla také 35letá žena. Podle kriminalistů se i tato žena chtěla zřejmě obohatit tím, že chtěla uvést v omyl pracovnice lounského úřadu práce. K žádosti příspěvku na bydlení předložila nepravdivé potvrzení o zaplacení nájemného. Kdyby jí dávka byla vyplacena, přišla by si na obnos přesahující 6 tisíc korun. Za to co jí policisté kladou za vinu, se bude zpovídat před soudem, který jí může potrestat až dvěma lety odnětí svobody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.