Lotyšský reprezentant jde na sever. Kanonýra získal Jablonec

(Aktualizováno před )

Jablonec díky třetímu místu v loňském ročníku první ligy se dostal přímo do skupiny Evropské ligy. Aby mohl pomýšlet i na postup do vyřazovacích bojů, je potřeba svůj tým vydatně posílit. I proto přichází severočeskému týmu pomoci lotyšský reprezentant Davis Ikaunieks.

Lotyš se zaskvěl v loňském ročníku naší první ligy, když vstřelil v jihlavském dresu deset branek, navíc na dalších šest gólů přihrál. Devět branek už vstřelil při svém prvním roce v české lize, také to bylo v Jihlavě.
I přes letošní skvělou střeleckou formu však nezabránil sestupu Jihlavy do druhé ligy.

To však není jediná posila jabloneckého klubu. Z Viktorie Plzeň přišel dvaadvacetiletý střední záložník Miloš Kratochvíl. Loňskou sezonu však strávil na hostování v Brně. „Přestup do Jablonce pro mě znamená hodně. Jsem kluk z vesnice a mám možnost se teď dostat do velkého fotbalu. Je to pro mě určitě posun po fotbalové stránce. Byl jsem minulou sezónu v Brně, kde jsme spadli z ligy. Když se nedaří týmu, tak ani jednotlivcům moc ne. Nevěděl jsem, co se mnou po sezóně bude a nakonec jdu do třetího týmu ligy, který má jistou skupinu Evropské ligy,“ říká k přestupu do Jablonce Miloš Kratochvíl.

Ještě předtím podepsal Jablonec přestup obránce Tomáše Břečky ze Slovácka. Navíc se severočeský klub dohodl na prodloužení smlouvy se zkušených defenzivním hráčem Tomášem Hübschmanem.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz