Lotyši šokovali české florbalisty. Naši půjdou pravděpodobně do předkola

Před MS, které se rozjelo tento víkend v Praze, se vnímalo jako samozřejmost, že ze skupiny A postoupí přímo do čtvrtfinále Švýcarsko a Česko. Jenže včerejší česká porážka s Lotyšskem tuto variantu pravděpodobně hatí. Přitom se po sobotním vítězství českého výběru nad Německem zdálo, že jsou naši florbalisté skvěle na domácí turnaj připraveni a v klidu si dojdou do semifinále.

Samozřejmě to nadále může platit. Češi mohou v úterý porazit Švýcarsko a Lotyši třeba prohrají s Německem. Ale i kdybychom zítra s hráči helvétského kříže prohráli, ještě budeme mít možnost se mezi nejlepší osmičku dostat z baráže. V té bychom hráli pravděpodobně s Polskem či Kanadou. A když to budeme brát jen z té pozitivní stránky, aspoň si diváci naše hráče užijí o zápas více.

Ale vraťme se k víkendovým zápasům. Vstup do utkání s Německem nám příliš nevyšel. V 7. minutě jsme prohrávali poprvé. Pak se nám sice povedlo srovnat, ale Němci se v 17. minutě opět dostali do vedení. I začátek druhé třetiny se zpočátku vedl ve stejném duchu, naši srovnali, pak opět naši západní sousedi utekli ve 26. minutě o gól. To už ale bylo naposled. Naši začali postupně prokazovat svou kvalitu a ještě do konce druhého dějství otočili průběžné skóre na 5:3. V poslední třetině dokončil Delong svůj hattrick a i přes dvě inkasované branky si naši florbalisté došli pro výhru.

Tu chtěli potvrdit i v neděli proti Lotyšsku. Povedl se jim i začátek, vedli jsme už ve 4. minutě. Jenže pak nám trvalo dlouhých 34 (!) minut, než jsme přidali další branku. Mezitím nám Lotyši nasypali tři fíky. Díky dvojici Delong, Ondrušek se nám povedlo srovnat. Mimochodem oba hráči měli prsty i našem úvodním góle. Jenže jejich spoluhráči včera, co se týká kanadského bodování, mlčeli. A Lotyši nás trestali. Ve 44. minutě opět vedli. Do konce zápasu ještě zbývalo spoustu času, jenže českým florbalisům to bylo k ničemu, když nedokázali pořádně soupeřova brankáře ohrozit.

Dosavadní učinkování českých hráčů na MS výstižně zhodnotil obránce Milan Garčar: „Všichni, kteří se o florbal zajímají, tak vidí, jakým způsobem se tady zatím prezentujeme, což nás vnitřně užírá a nejsme k tomu lhostejní. Rádi bychom se tady prezentovali hrou, kdy nám budou všichni tleskat a vynášet nás do nebes, ale zatím to vypadá, že jsme úplní ignoranti a neudělali jsme nic. Ideální bude v úterý proti Švýcarsku ukázat, že něco umíme a není to pouťový turnaj z naší strany, protože bychom asi zahodili všechno, co se tady dělo kolem. Volíme nedobrovolně tu těžší cestu.“

Česko – Německo 10:5 (1:2, 4:1, 5:2)

Branky a nahrávky: 11. Rýpar (M. Krbec), 22. Ondrušek (Delong), 36. J. Bauer (M. Pražan), 36. Marek Beneš (D. Šebek), 40. Delong (Ondrušek), 46. Rýpar (Langer), 48. Tomašík (Suchánek), 50. Delong (Ondrušek), 57. Jendrišák (Němeček), 57. Delong (Garčar) – 7. Nihlén (Von Pritzbuer), 17. Burmeister (J. Bröker), 26. N. Bröker, 52. J. Bröker (Dietz), 54. N. Bröker (Borth). Rozhodčí: Vilkki, Alakare (oba Fin.). Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 12.326.

ČR – Lotyšsko 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Ondrušek (Delong), 38. Delong (Ondrušek), 43. Ondrušek (Delong) – 22. Kruminš (Akmenlauks), 25. Kruminš (Trekše), 32. Bitmanis (Kostusevs), 44. Stepans (Atis Blinds). Rozhodčí: Zurbuchenová, Wehingerová (obě Švýc.). Bez vyloučení. Diváci: 4639.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak