Loosovy interiéry v Plzni představuje výstava v mázhauzu radnice

Plzeňské realizace tvorby světoznámého architekta Adolfa Loose i jeho životní příběh představuje výstava v mázhauzu plzeňské radnice. Cílem expozice je inspirovat zájemce k návštěvě Loosových interiérů. Připravila ji organizace Plzeň – TURISMUS, návštěvníci ji mohou zhlédnout do 3. srpna.

Unikátnost a věhlas Loosových interiérů dokládá mimo jiné fakt, že agentura CzechTourism jej vybrala jako jedno z hlavních komunikačních témat v rámci kampaně ke stému výročí vzniku Československa doma i v zahraničí. „Příkladem může být nedávná prezentace Loosových interiérů na veletrhu cestovního ruchu v Pekingu. Výstava je momentálně k vidění také ve vídeňském Möbel muzeu v rámci doprovodného programu k velké profilové výstavě Wagner, Hofmann, Loos zaměřené na design nábytku v období vídeňské moderny,“ uvedla Magdalena Soukupová z organizace Plzeň – TURISMUS.

Světoznámý architekt Adolf Loos navrhl v Plzni unikátní soubor bytových interiérů pro místní židovské podnikatele. Tři z nich jsou v současné době po rekonstrukci pravidelně přístupné veřejnosti. Zájemci mohou absolvovat komentované prohlídky každý pátek, sobotu a neděli. Vstupenky je možné zakoupit na webu www.adolfloosplzen.cz nebo v Turistickém infomačním centru města Plzni, náměstí Republiky 41.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak