Loděnice na Krásné louce je už pod střechou

Stavba loděnice na Krásné louce postoupila do další fáze, do konce listopadu by měla být hotová hrubá stavba. “Aktuálně se dokončuje vlastní konstrukce, která je poměrně speciální, protože stojí na ocelových pilotech, ale už finišuje také střecha. Snažíme se, abychom veškeré venkovní práce stihli co nejdříve, než přijde opravdu mrazivé počasí. Poté se začne pracovat uvnitř objektu,” uvedl náměstek primátora Daniel Marek, který si přišel stavbu prohlédnout. V průběhu zimních měsíců se podle jeho slov bude pracovat v interiéru, budovu čekají veškeré rozvody, podlahy, topení a tak dále. Aktuálně se také upřesňují detaily vnitřního vybavení podle požadavků budoucích uživatelů, například jde o háky na lodě, ale třeba také nábytek. Půjde-li vše bez komplikací, do jara by měla být loděnice hotová i uvnitř, aby mohla příští vodáckou sezónu začít sloužit původním uživatelům i veřejnosti.

Ve spodním patře loděnice bude prostor pro uskladnění lodí a novinkou bude půjčovna lodí, kterou bude provozovat Městská společnost sportovní a rekreační areály.
V horním patře pak vznikají tři klubovny plus zázemí, šatny, sprchy, sociální zařízení a centrální hala pro společné aktivity.

Zázemí zde opět najdou vodní skauti, pionýři, vikingové a kroužek agility.

Po dobu výstavby nové budovy mají organizace, které tu sídlí, možnost scházet se v náhradních prostorách v klubovnách v Kollárově ulici u koupaliště, kde vznikly i dvě sdílené klubovny.
Stavba nové budovy bude stát zhruba 14 milionů korun.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient