Search
Close this search box.

Litvínov se bude snažit navázat na výhru v Chomutově v pátek i v neděli

Prvním soupeřem pod Krušnými horami ve skupině o 11. až 14. místo je BK Mladá Boleslav. Půjde o souboj vítězných celků z prvního kola.

Prvním soupeřem pod Krušnými horami ve skupině o 11. až 14. místo je BK Mladá Boleslav.
Půjde o souboj vítězných celků z prvního kola.

Středočeši jsou jedním z mála klubů, s nimiž má letos Verva aktivní bilanci. Po úvodní porážce 0:2 v první čtvrtině totiž Litvínov Boleslav třikrát zdolal a získal osm bodů.
Udržel si tak i výrazně aktivnější celkovou bilanci, z 36 vzájemných zápasů 25 vyhrál.

Celkově v sezóně jsou však na tom Bruslaři lépe, byť ve fanoušcích zůstalo zklamání z nezvládnutého závěru základní části, v němž týmu utekl postup do předkola play off.

Ve chvíli, kdy o tom bylo rozhodnuto, se mužstvo trenéra Kýhose zvedlo. Získalo dva body s Třincem v 52. kole a hlavně, zvládlo pak i důležitý duel s Jihlavou.

Před ním hrozilo, že se Dukla Boleslavi v tabulce přiblíží na pět bodů. V takovém případě by pět kol před koncem tedy ještě měla šanci sesadit soupeře z nebarážové pozice.

Boleslav však ve druhé třetině nastřílela celku z Vysočiny pět gólů a momentálně jí s jedenácti bodovým náskokem chybí k záchraně už jen krůček.
Znemožní jí jej Litvínov udělat na Zimním stadiónu Ivana Hlinky?

Na výhře Boleslavi v úterním zápase se podíleli třemi kanadskými body Klepiš a Pacovský (oba 2+1). Šanci v brance dostal Jan Růžička.

„Z utkání odstoupili tři hráči, kteří čekají na vyšetření. Uvidíme, jak to dopadne,“ posteskl si po zápase asistent trenéra Kýhose Viktor Ujčík. „Hotovo ještě není, v úterý jsme ale učinili velký a důležitý krok k záchraně.“

„Neřešíme, zda je teď play out nebo základní část, jaké hrajeme zápasy. Pro nás je teď důležité každé utkání. Hrajeme o naše sebevědomí a o to, aby se nám pak povedlo dobře vstoupit do baráže. Aby si kluci věřili a měli klid na hokejkách,“ říká litvínovský trenér Radim Skuhrovec.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient