Litvínov půjde do sezony s posilami na všech místech

Nový sportovní manažer, nový trenér a nový lídr. Tyto zajímavé informace ohledně jednotlivých postů poskytli novinářům představitelé klubu HC VERVA Litvínov.

Litvínov se v minulé sezoně zachránil v extralize až díky úspěšné (ale náročné a napínavé) baráži. Aby ta následující sezona byla klidnější, rozhodli se v klubu k razantnějším změnám. V rámci reorganizace vedení klubu byl do funkce sportovního manažera schválen Josef Beránek. Tento bývalý skvělý hokejista je odchovancem právě litvínovského klubu. V kanadsko-americké NHL odehrál dlouhých devět let. Avšak největšího úspěchu dosáhl na olympijských hrách v Naganu, kde byl součástí našeho největšího hokejového úspěchu v historii českého hokeje. Navíc se pětkrát zúčastnil mistrovství světa.
V domácí soutěži získal třikrát mistrovský titul se Vsetínem. S pražskou Slavii slavil zlatou medaili 2x.

Ke změně v litvínovském klubu dochází i na pozici trenéra. Hlavním koučem se stal Milan Razým, který naposledy trénoval pražskou Slavii. V roce 2013 získal v roli hlavního trenéra titul s plzeňskou Škodovkou. Jako jeho asistent bude pokračovat u mužstva Radim Skuhrovec. Ve funkci trenéra brankářů zůstává Zdeněk Orct.

Třetí vekou posilou je Jakub Petružálek, který nedávno v Litvínově působil a pomohl mu výrazným způsobem k zisku premiérového titulu (2015). Petružálek hrál v minulé sezoně v Třinci, s kterým získal extraligové stříbro.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak