Litvínov konečně vyhrál, druhý zápas došel až do prodloužení

Rytíři Kladno – HC Verva Litvínov 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Litvínov potřeboval vyhrát za tři body, aby se udržel v těsném kontaktu s ostatními týmy. A to se mu povedlo. Sice prohrával, ale nakonec zápas otočil. Na vítězství se podíleli především dva nejzkušenější hráči Hübl s Lukešem. Nyní Litvínov zajíždí do Jihlavy.

Branky a nahrávky: 9. Přikryl (Strnad, Pekr) – 12. F. Lukeš (V. Hübl, Sörvik), 26. Baránek (Gula), 35. F. Lukeš (V. Hübl). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Brejcha, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Repe, Svedlund, Lenďák, Kehar – Kružík, T. Kaut, Redlich – D. Tůma, Kubík, J. Kloz – Bláha, Machač, Zikmund – Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: M. Hořava st. a Patera.
Litvínov: Kantor – Sörvik, Baránek, Gula, Frolo, Z. Sklenička, Čutta – M. Hanzl, J. Mikúš, Marek Růžička – Jánský, V. Hübl, F. Lukeš – Řehoř, Gerhát, Trávníček – Matoušek, Válek, J. Černý. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

HC Energie Karlovy Vary – HC Dukla Jihlava 5:4 po sam. náj. (3:0, 1:1, 0:3 – 0:0)

Kdyby Vary vyhrály v základní hrací době, mohly trochu odskočit od ostatních týmů, nepodařilo se jim to ale, i když už vedly 3:0 a pak 4:1…Jihlava měla skvělou třetí třetinu. Domácím se aspoň pak povedly samostatné nájezdy.

Tomáš Mariška, trenér HC Energie Karlovy Vary: Diváci si dnes přišli na své a viděli snad vše, co vidět šlo. Myslím si, že z pohledu fanouška panuje spokojenost, z trenérské strany už to tak ideální nebylo. Povedlo se nám dobře vstoupit do utkání, ale pořád jsme hráče nabádali, že Jihlava má velkou sílu. Ukazuje to celou sezonu i baráž, takže nic není hotového. Pustili jsme soupeře do kontaktu a ustoupili jsme od naší hry. Zbytečně jsme byli zatažení, nechali soupeře hrát a bohužel nám tam ty góly napadaly. Ale můžu jenom smeknout před tím, co dneska předvedl Tomáš Závorka, který naskočil do rozjetého utkání, uklidnil naši hru a potom vynuloval střelce soupeře v nájezdech. Dva body jsou pro nás dnes zlaté. Musíme být pokorní a jít do dalšího zápasu tak, abychom hráli šedesát minut. Dnes jsme měli dobré pasáže, ale měli jsme tam i ty, ve kterých jsme vypadli ze hry a to se nám nemůže stávat. Díky výborným fanouškům a klobouk dolů před Tomášem Závorkou.

Petr Vlk, trenér HC Dukla Jihlava: Do utkání jsme vstoupili špatně, dostali jsme branky po situacích, na které jsme hráče ráno upozorňovali. První třetina byla z naší strany prostě špatná, soupeř byl aktivní. Ale troufnu si říct, že od té druhé jsme už byli lepším týmem a gradovala to ve třetině třetí vyrovnáním. Vteřinu před koncem jsme to ještě mohli uhrát za tři body, ale bohužel. V prodloužení jsme nevyužili přesilovku, obratem ji pak měl soupeř. A penalty?… když nedáme branku, nemůžeme prostě vyhrát, to je celé. Ale jinak musím kluky pochválit za to, jak se dokázali zvednout z bahna, ve kterém jsme po první třetině byli, a jak dokázali dotáhnout zápas.

Branky a nahrávky: 1. Beránek (M. Rohan, Podlipnik), 4. Gríger, 18. Balán (Krejčí, Stloukal), 27. Flek (Stloukal), rozhodující nájezd Skuhravý – 21. Skořepa (P. Straka, Diviš), 47. R. Hubáček (D. Kajínek, Čachotský), 48. Anděl (Čachotský, Váňa), 50. Stříteský (P. Straka, Diviš). Rozhodčí: Hodek, Šír – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5128.

Karlovy Vary: Novotný (Závorka) – Šafář, Podlipnik, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Krejčí, A. Rulík – Flek, Balán, T. Rachůnek – Kohout, Gríger, Beránek – Vrdlovec, Skuhravý, Vachovec – Šik, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.
Jihlava: Škarek – De la Rose, Suchánek, Stříteský, D. Kajínek, Šidlík, Váňa, J. Zdráhal – P. Straka, Skořepa, Diviš – Čachotský, A. Zeman, Anděl – D. Čermák, R. Hubáček, Seman – Hamill, M. Hlinka, Rys. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak