Litomyšl v Hlinsku prohrála, celkově skončila čtvrtá

Poslední zápas sezony byl zároveň bojem o celkové třetí místo v soutěži. Hráči Hlinska už v předchozím střetu ukázali, že dokáží sehrát i těžké zápasy. Litomyšl narazila na dobře připraveného soupeře. Střelecký souboj však vyhráli domácí a na hráče ze Smetanova města, tak zbyla v letošním roce bramborová medaile.

Úvod zápasu začali domácí přesilovkou, když se po sedmi vteřinách provinil faulem Mečiar. Výhoda hráče v poli však gólovou radost neznamenala, a skórovat mohl Pilavka. Tím útočná snaha neskončila, ale ve 4. minutě to odnesla jenom tyč Saifrovi branky. V 7. minutě se do přečíslení dostalo duo Kovář – Barkóci a druhý jmenovaný se po přesné přihrávce nemýlil – 0:1. O pár vteřin později si zahráli domácí další přesilovku, ale stejně jako v té první se museli spíše bránit. Ve 14. minutě mohli hosté navýšit své vedení, ale Musil pálil do brankové konstrukce. Toto varování nevzali Hlinečtí na lehkou váhu a pustili se do dobývání Kalouskovy branky. V 18. minutě se po potyčce hrálo ve čtyrech. Více prostoru zužitkovali domácí o minutu později, kdy z pěkné souhry vytěžil vyrovnávací gól Plachý – 1:1. Hráči Litomyšle ještě šanci do konce třetiny dostali, ale nezužitkovali ji.

Do druhé části hry naordinoval trenér Hlinska svým svěřencům hru do těla a ta se domácím bohužel osvědčila. Ve 24. minutě se s pomocí tyče trefil Pazdera – 2:1. Vyrovnání mohlo přijít o dvě minuty později ale samostatný únik kryl Saifr. Ten si poradil i s následnou přesilovkou Litomyšle. V 28. minutě se naopak prosadil střelou švihem Sobotka – 3:1. S jídlem roste chuť a v 32. minutě přesnou střelou zatížil litomyšlské konto Králíček – 4:1. Další snahám o vstřelení branky zabránil Kalousek. Poslední dvě minuty se z tlaku hosté vymanili přesilovou hrou, ve které měl nejblíže ke gólu Barkóci.

Tříbrankové vedení v hokeji nic neznamená. Zvláště, pokud mají hráči před sebou dvacet minut hry. Litomyšlský tým nic nevzdával a hostujícího strážce branky zaměstnal. Na deset zákroků dosáhl během prvních pěti minut. Obzvláště trojice Švec – Dvořák – Svatoš dělala obraně problém. Rozjetý celek z Litomyšle přibrzdila hra v oslabení. Následná přesilovka však také gólovou radost nepřinesla. Stejně tak dopadla i šance Dvořáka z 54. minuty. V 57. minutě se dostal do brejku domácí Brebera, kterého nenechal zakončit kapitán Budina. Následné trestné střílení zakončil exekutor střelou pod vyrážečku – 5:1. Domácí si zbytek zápasu pohlídali a navíc v čase 59:58 Velínský zakončil zápas brankou na 6:1.

HC Hlinsko – HC Litomyšl 6:1

Branky: 19. Plachý (Beneš) 24. Pazdera (Chvojka) 28. Sobotka (Zídek) 32. Králíček (Chvojka) 57. Brebera (TS) 60. Velínský (Brebera) – 7. Barkóci (Kovář). Vyloučení: 4:4, Rozhodčí: Škorpil, Gregar, Kalus. Diváci: 236.

HC Hlinsko:
Saifr – Sobotka, Beneš, Poskočil, Fink, Pazdera, Brázda, Makovský – Pelán, Pazourek, Plachý – Hron, Zídek, Dítě – Velínský, Chvojka, Králíček – Brebera, Tulis,Zdražil.
HC Litomyšl: Kalousek – Bláha, Navrátil, Kovář, Mečiar – Švec, Polák, Dvořák, Barkóci, Musil, Svatoš, Zahradník, Voříšek, Šklíba, Pilavka, Budina.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak