Search
Close this search box.

Litomyšl v Hlinsku prohrála, celkově skončila čtvrtá

Poslední zápas sezony byl zároveň bojem o celkové třetí místo v soutěži. Hráči Hlinska už v předchozím střetu ukázali, že dokáží sehrát i těžké zápasy. Litomyšl narazila na dobře připraveného soupeře. Střelecký souboj však vyhráli domácí a na hráče ze Smetanova města, tak zbyla v letošním roce bramborová medaile.

Úvod zápasu začali domácí přesilovkou, když se po sedmi vteřinách provinil faulem Mečiar. Výhoda hráče v poli však gólovou radost neznamenala, a skórovat mohl Pilavka. Tím útočná snaha neskončila, ale ve 4. minutě to odnesla jenom tyč Saifrovi branky. V 7. minutě se do přečíslení dostalo duo Kovář – Barkóci a druhý jmenovaný se po přesné přihrávce nemýlil – 0:1. O pár vteřin později si zahráli domácí další přesilovku, ale stejně jako v té první se museli spíše bránit. Ve 14. minutě mohli hosté navýšit své vedení, ale Musil pálil do brankové konstrukce. Toto varování nevzali Hlinečtí na lehkou váhu a pustili se do dobývání Kalouskovy branky. V 18. minutě se po potyčce hrálo ve čtyrech. Více prostoru zužitkovali domácí o minutu později, kdy z pěkné souhry vytěžil vyrovnávací gól Plachý – 1:1. Hráči Litomyšle ještě šanci do konce třetiny dostali, ale nezužitkovali ji.

Do druhé části hry naordinoval trenér Hlinska svým svěřencům hru do těla a ta se domácím bohužel osvědčila. Ve 24. minutě se s pomocí tyče trefil Pazdera – 2:1. Vyrovnání mohlo přijít o dvě minuty později ale samostatný únik kryl Saifr. Ten si poradil i s následnou přesilovkou Litomyšle. V 28. minutě se naopak prosadil střelou švihem Sobotka – 3:1. S jídlem roste chuť a v 32. minutě přesnou střelou zatížil litomyšlské konto Králíček – 4:1. Další snahám o vstřelení branky zabránil Kalousek. Poslední dvě minuty se z tlaku hosté vymanili přesilovou hrou, ve které měl nejblíže ke gólu Barkóci.

Tříbrankové vedení v hokeji nic neznamená. Zvláště, pokud mají hráči před sebou dvacet minut hry. Litomyšlský tým nic nevzdával a hostujícího strážce branky zaměstnal. Na deset zákroků dosáhl během prvních pěti minut. Obzvláště trojice Švec – Dvořák – Svatoš dělala obraně problém. Rozjetý celek z Litomyšle přibrzdila hra v oslabení. Následná přesilovka však také gólovou radost nepřinesla. Stejně tak dopadla i šance Dvořáka z 54. minuty. V 57. minutě se dostal do brejku domácí Brebera, kterého nenechal zakončit kapitán Budina. Následné trestné střílení zakončil exekutor střelou pod vyrážečku – 5:1. Domácí si zbytek zápasu pohlídali a navíc v čase 59:58 Velínský zakončil zápas brankou na 6:1.

HC Hlinsko – HC Litomyšl 6:1

Branky: 19. Plachý (Beneš) 24. Pazdera (Chvojka) 28. Sobotka (Zídek) 32. Králíček (Chvojka) 57. Brebera (TS) 60. Velínský (Brebera) – 7. Barkóci (Kovář). Vyloučení: 4:4, Rozhodčí: Škorpil, Gregar, Kalus. Diváci: 236.

HC Hlinsko:
Saifr – Sobotka, Beneš, Poskočil, Fink, Pazdera, Brázda, Makovský – Pelán, Pazourek, Plachý – Hron, Zídek, Dítě – Velínský, Chvojka, Králíček – Brebera, Tulis,Zdražil.
HC Litomyšl: Kalousek – Bláha, Navrátil, Kovář, Mečiar – Švec, Polák, Dvořák, Barkóci, Musil, Svatoš, Zahradník, Voříšek, Šklíba, Pilavka, Budina.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient