Litomyšl dostala od Světlé nad Sázavou šestigólový nášup

Světlá nad Sázavou není rozhodně oblíbený soupeř litomyšlského celku. Dvakrát Skláři dokázali Jiskru porazit. Tentokrát však museli spolknout hořký šestigólový příděl.

Cesta do Světlé nad Sázavou není ničím příjemným. Návraty jsou však mnohem horší. Zvláště pokud nejsou okořeněny body. Tentokrát důvod k radosti nechyběl. První zápas nadstavbové části, která určí postavení týmů pro play off, vyšel hráčům Litomyšle na výbornou.

První minuty utkání nasvědčovaly tomu, že chce domácí celek potřetí v této sezoně uspět. Příležitostí měli borci z Světlé hned několik, ale v cestě jim stál brankář Klička, který ustál hned na úvod zápasu oslabení. První trefu utkání si v polovině třetiny připsal na svůj účet Švec – 0:1. O pět minut později poslal na bránu puk zpoza beka Křesťan a domácí brankář jej našel až za svými zády – 0:2. Další skvělé zákroky Kličky pak znamenaly, že střelecky bohatá perioda dopadla lépe pro Litomyšl. Bohužel to byla jediná část hry, kdy se představil kapitán Budina. Pro něj zápas skončil v nemocnici s tržnou ránou v obličeji.

Úvod do druhé části hry nemohl vyjít lépe. Po sedmapadesáti odehraných vteřinách se prosadil podledovkou Pilavka – 0:3. O dvě minuty si museli fanoušci Litomyšle připadat jak v pohádce. Podruhé v zápase přesně mířil Švec – 0:4. Světlá na nepříznivý stav v utkání zareagovala vystřídáním gólmana. Tento tah vyšel a na konci 27. minuty domácí využili přesilovku. Do střelecké listiny se zapsal Kopecký – 1:4. Na tento gól měla Litomyšl odpověď v 32. minutě z hole Starého – 1:5.

Do třetí třetiny dali trenéři hráčům jasné instrukce, aby nedošlo ke zvratu. To znamenalo, hrát bez faulů. To se však nepovedlo. Ve 43. minutě tak přesilovku využil Jaroslav Doležal – 2:5. Co se dařilo po celý zápas bylo vyplňování prostoru před soupeřovou brankou. Navíc Klička už si střelce pohlídal a to i v dalších čtyřech oslabeních. Střelecky chudší část hry nakonec ještě jeden gól přinesla. V 58. minutě se jako poslední prosadil Mečiar – 2:6.

Ladislav Fixa, trenér HC Světlá nad Sázavou: Do každého utkání jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Dnes se to bohužel nepodařilo z mnoha příčin: 1. laciné chyby v defenzívě, kdy soupeř trestal naše zaváhání; 2. mentální nastavení na zápas, které z mého pohledu nebylo optimální; 3. střelecká impotence, malý tlak do brány a velmi dobrý výkon gólmana soupeře. Věřím, že i naši gólmani najdou ztracené sebevědomí a budou oporou týmu, tak jako v minulosti. Do dalšího zápasu přijdou změny v sestavě a budou hrát hráči, kteří od první do poslední minuty odevzdají maximum. Děkujeme divákům za podporu.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra HC Litomyšl: Kluci podali bojovný výkon a po zásluze jsme zvítězili, i když soupeř hrál do poslední minuty. Skvěle nás podržel gólman Klička. Poděkování patří také fanouškům, kteří nás přijeli podpořit.

HC Světlá nad Sázavou – HC Litomyšl 2:6

Branky: 27. Kopecký (Doležal Jar.,Kořínek), 43. Doležal Jar. (Blažek, Dolinský) – 11. Švec (Večeřa, Starý), 15. Křesťan (Mečiar, Pazdera), 21. Pilavka (Pazdera), 23. Švec (Vomočil, Bláha), 32. Starý (Večeřa, Švec), 58. Mečiar (Jankovský, Barkóci). Vyloučení: 6:9; navíc: Jak. Doležal 10 minut OT. Využití: 2:1. Rozhodčí: Rulíček – Říha, Kotlík. Střely na branku: 32:32. Diváci: 253.
HC Světlá nad Sázavou: Zvolánek (Koubský) – Svoboda, Vacek, Bradáč, Šíma, Kořínek, Fibikar – Kohout, Blažek, V. Piskač, P. Včela, O. Včela, Dolinský, Jar. Doležal, Jak. Doležal, Kopecký, Přibyl.
HC Litomyšl: Klička – Pazdera, Navrátil, Holík, Šklíba, Mečiar, Starý, Bláha – Švec, Jankovský, Křesťan, Jakubec, Skoumal, Barkóci, Večeřa, Vomočil, Pilavka, Budina, Voříšek, Kovář.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.