Search
Close this search box.

Litoměřičtí zahrádkáři mohou využít kompost zdarma

Kompost zdarma nabízí od dnešního dne svým občanům město Litoměřice. Reaguje tak na přání veřejnosti. „K odběru je od 9. dubna po předložení občanského průkazu ve sběrném dvoře v Nerudově ulici, a to v množství obvyklém pro osobní potřebu,“ informovala Lucie Weberová z odboru životního prostředí městského úřadu.

Kompost bude k dispozici volně ložený. Odběratelé si jej mohou odvézt na vozíku nebo v pytlích, které si každý přinese sám. Jde o kompost pořízený na kompostárně provozované „Sdružením obcí pro nakládání s odpady“, který je registrovaným hnojivem. Lze jej tedy využít na každé zahrádce, pařeništi či ve skleníku. Vydáván bude až do vyčerpání zásob.

„V případě, že o tuto službu projeví občanů dostatečný zájem, chceme v ní pokračovat i v budoucnu,“ dodal vedoucí odboru životního prostředí Pavel Gryndler.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient