Litoměřice získaly cenu za elektronickou službu pro stavebníky

Cenu „The Best 2018“ v již třináctém ročníku soutěže eGovernment získalo město Litoměřice za zřízení služby „UtilityReport“. Soutěž každoročně představuje nejzajímavější projekty z oblasti elektronizace veřejné správy v České republice.

Speciální ocenění v kategorii „projekty měst“ v pondělí převzal v Praze z rukou zástupců ministerstva vnitra tajemník litoměřického úřadu Milan Čigáš společně s vedoucí oddělení ICT Leonou Slabochovou. Porota ocenila zřízení projektu „Utilityreport – vyjádření k existenci sítí v OŘP Litoměřice“, jež úřad uvedl do provozu v květnu letošního roku. „Ocenění si velice vážíme, je vidět, že jdeme správným směrem. Veřejná správa a samospráva už dávno není nezajímavá “administrativa”. Je to prostor pro lidi, kteří chtějí měnit a mění věci k lepšímu,“ uvedl tajemník Čigáš.

Služba, za kterou Litoměřice ocenění získaly, umožňuje elektronicky hromadně odeslat žádost o vyjádření k existenci inženýrských sítí jednotlivým správcům, čímž výrazně zjednodušuje agendu s tím spojenou. Všem dotčeným správcům inženýrských sítí systém vygeneruje žádost a vybraným správcům rovnou elektronicky odešle. Žádosti jsou v souladu s platnou legislativou a obsahují veškeré informace potřebné pro vyjádření stanoviska správce. Služba je dostupná pro stavební úřady z Litoměřic, Štětí a Úštěku. Litoměřice byly prvním úřadem v Ústeckém kraji, kdo ji začal nabízet nejenom pro své občany, ale i pro občany celého regionu ORP (správní obvod obce s rozšířenou působností).

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient