Search
Close this search box.

Litoměřice vstřelili Mělníku deset branek

V minulém kole rozstříleli litoměřičtí futsalisté v lovosické hale Chemik Vysoké Mýto. Tentokrát se představili na palubovce Olympiku Mělník. Hosté, kteří v posledních kolech válcují jednoho soupeře za druhým, pokračovali v nasazeném trendu i proti o záchranu bojujícím Středočechům, kterým vstřelili po pěti brankách v každém poločase a rozhodli tak o své jasné výhře. Domácí nemusí být smutní, protože si domácí nejvyšší soutěž zahrají i v příštím roce.

V minulém kole rozstříleli litoměřičtí futsalisté v lovosické hale Chemik Vysoké Mýto. Tentokrát se představili na palubovce Olympiku Mělník. Hosté, kteří v posledních kolech válcují jednoho soupeře za druhým, pokračovali v nasazeném trendu i proti o záchranu bojujícím Středočechům, kterým vstřelili po pěti brankách v každém poločase a rozhodli tak o své jasné výhře. Domácí nemusí být smutní, protože si domácí nejvyšší soutěž zahrají i v příštím roce. I po tomto kole zůstávají Gardenline Litoměřice na čtvrté příčce s dvoubodovou ztrátou na třetí Plzeň.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně. Ve druhé minutě nezvládl Gabčo kličku a míč mu utíká do zámezí. Ve druhé minutě vyslal Záruba do šance Fabricia, ale ten na Mareše nevyzrál. Ve třetí minutě vyráží Mareš do autu Fabriciovu ránu bodlem. V téže minutě si hosté připisují první akumulovaný faul. Ve čtvrté minutě poslal Sedláček střílenou přihrávku před branku, ale žádný z jeho spoluhráčů nedokázal míč usměrnit do sítě. O chvíli později obehrál Taverna dvojici bránících protihráčů a bodlem otevřel gólový účet tohoto duelu. Radost hostí netrvá příliš dlouho, protože vzápětí nachází Sedláček před brankou číhajícího Šubu a ten uklízí míč do odkryté části branky. V šesté minutě dokázala mělnická obrana zblokovat dva Tavernovy pokusy. V šesté minutě napřáhl z dobrých dvanácti metrů Záruba a po teči Prieložného končí míč za zcela bezmocným Marešem. V sedmé minutě využil Kovács Marešovo nedorozumění s jedním z obránců a zcela bez problémů posílá míč do prázdné branky. V deváté minutě se dostával do úniku Vobořil, ale nakonec nepřešel přes Zárubu. V desáté minutě nedosáhl Vagnao ani ve skluzu na Tavernovu přihrávku. V téže minutě rozehrál rohový kop Krok a jeho oblouček poslal Taverna nechytatelnou bombou do sítě. V 11. minutě vypálil z pravé strany Two, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Hosté mají navrch a svého soupeře prakticky k ničemu nepouštějí. Ve 14. minutě si vybírají domácí oddechový čas. V 15. minutě se ocitl ve výborné pozici Mažári, ale Vavrek jeho oba pokusy zlikvidoval. V 16. minutě vypálil Vokoun z výhodné střelecké pozice nad. V 16. minutě poslal míč před branku Záruba a Fabriciovi se podařilo míč procedit pod Marešem až za brankovou čáru. V 17. minutě se Mareš vrhl proti Fabriciově střele mířící do prázdné branky a vytěsnil ji na roh. V 18. minutě si vypomohl zakončující Gabčo útočným faulem na Kovácse. V téže minutě fauloval Záruba Vobořila a poté co vyjádřil svůj názor dostává žlutou kartu. V 19. minutě vyráží Vavrek Šupův pokus. Ve 20. minutě pouštěl Mareš míč do autu, ale toho se zmocnil Two a poslal jej těsně vedle prázdné Mělnické branky. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za stavu 1:5.

Ve 21. minutě si Vavrek poradil se střelou Sedláčka. Ve 22. minutě nabil Kovács Zárubovi, ale ten mířil mimo. O chvíli později našel Kovács na pravé straně Fabricia, jehož střílenou přihrávku zametl za brankovou čáru u vzdálenější tyče číhající Záruba. Ve 23. minutě je Kovácsovi odpískán faul na Vobořila. Ve 24. minutě zlikvidoval Mareš parádním zákrokem Krokovu ránu. Ve 24. minutě nabil Krokovi Taverna a Mareš byl tentokrát bez šance. Ve 26. minutě zakončoval Two ve skluzu, ale přesunující se Mareš předvedl svou mrštnost. O chvíli později si Vavrek včas vyběhl a díky tomu zneškodnil Gabčův pokus. Ve 27. minutě míří Záruba nad branku. Ve 29. minutě si vykoledoval žlutou kartu faulující Buzek. Ve 30. minutě zblokoval Fabricio na roh Sedláčkovu ránu. Ve 31. minutě se prezentuje přesným zakončením Vokoun. Ve 32. minutě se ocitl před prázdnou mělnickou brankou Two, ale nastřeluje pouze tyčku. Ve 33. minutě zastavil Vokoun skluzem akci Fabricia s Krokem. Ve 34. minutě byl faulován Kovács a litoměřičtí si vybírají oddechový čas. Po rozehraném přímém kopu opět zazvonila tyč na Marešově kleci a oddechový čas si berou domácí. Po jeho skončení našel Sedláček u zadní tyče číhajícího Šubu a ten se nemýlí. Ihned po rozehrání napřáhl z velké dálky Fabricio a Mareš loví míč ze své branky již po osmé. Ve 37. minutě nabil Fabriciovi Kovács a ten přidává devátou branku Severočechů. Ve 38. minutě se domácí provinili. Ve 40. minutě byl faulován Kovács zhruba sedm metrů před brankou a na řadu přichází desetimetrový kop. Míč si staví Kovács, jehož přesná střela uzavírá výsledek zápasu na konečných 3:10. Oba soupeři se radují. Litoměřičtí z jasné výhry a mělničtí slaví záchranu v domácí nejvyšší soutěži.

SK Olympik Mělník – Gardenline Litoměřice 3:10 (1:5)

Branky a nahrávky: 4. Šuba (Sedláček), 31. Vokoun, 35. Šuba (Sedláček) – 4. Taverna (Vagnao), 6. Záruba (Rafael), 7. Kovács, 10. Taverna (Krok), 16. Fabricio (Záruba), 22. Záruba (Fabricio), 24. Krok (Taverna), 35. Fabricio (Rafael), 37. Fabricio (Kovács), 40. Kovács (10 m kop). Rozhodčí: Daniel Plzák, Filip Nešněra. ŽK: Buzek, Sedláček – Záruba. Diváci: 170.

SK Olympik Mělník: Mareš (Jenč) – Vokoun, Gabčo, Prieložný, Šuba, Cabadaj, Vobořil, Sedláček, Buzek, Mažári, Šup. Trenér: Pavel Šuba st..

Gardenline Litoměřice: Vavrek (Šimon, Kubíček) – Taverna, Záruba, Fabricio, Two, Kovács, Krok, Rafael, Vagnao. Trenér: Marek Kopecký.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient