Search
Close this search box.

Litoměřice převzaly nejvyšší ocenění kategorie A

Ocenění kategorie A – nejvyšší úrovně hodnocení místní Agendy 21 včera v Praze z rukou náměstka ministra životního prostředí převzali zástupci Litoměřic. Město totiž obhájilo svou pozici na špici Zdravých měst. Z celé České republiky se nejvyšší kategorií A pyšní kromě Litoměřic už jen Chrudim.

Cenu přebíral starosta Ladislav Chlupáč společně s politikem Zdravého města Litoměřice a zároveň předsedou Národní sítě Zdravých měst Petrem Hermannem, koordinátorkou Zdravého města Litoměřice Irenou Vodičkovou a tajemníkem litoměřického městského úřadu Milanem Čigášem. Podle Ladislava Chlupáče je pro město obhájení titulu velmi důležité. „Ocenění si moc vážíme. Jde o nejobjektivnější a nejpreciznější hodnocení postupu rozvoje města, které může proběhnout,“ poukázal na kvalitu auditu starosta. Nadšení neskrývali ani ostatní zástupci města. „Před třemi lety začalo naše dobrodružství obhajoby místní Agendy 21 a dnes bylo naše snažení završeno. Náš tým to dokázal, velice se raduji a všem moc děkuji, “ ocenil spolupráci všech zúčastněných tajemník Čigáš. Společně s Litoměřicemi ocenění kategorie A v Praze převzala i Chrudim. Pro cenu kategorie B si pak přijeli zástupci Kopřivnice, Jihlavy, Křižánek a Prahy 14.

Veřejná obhajoba kategorie A se uskutečnila v říjnu v litoměřickém hradu za účasti hodnotitelů Pracovní skupiny Rady vlády pro udržitelný rozvoj a zástupců ministerstev. Ti detailně zkoumali deset oblastí udržitelného rozvoje, kterými jsou veřejná správa, územní rozvoj, životní prostředí, doprava, zdraví obyvatel, místní ekonomika a podnikání, vzdělávání a výchova, kultura a volný čas, sociální prostředí a globální odpovědnost. Výsledek se město dozvědělo před několika dny. „Ve všech zkoumaných oblastech dosáhlo výborných výsledků, v kategorii globální odpovědnosti byly výsledky Litoměřic označeny odborníky za excelentní, podmínkou pro oblast dopravy je dokončení Plánu udržitelné městské mobility,“ přiblížila podrobnosti hodnocení koordinátorka Zdravého města a MA21 Irena Vodičková.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient