Search
Close this search box.

Literární soutěž Miroslava Kabely zná své vítěze

Nejlepším soutěžním příspěvkem letošního roku vyhlásili porotci příspěvek Kláry Műllerová a Václava Stromšíka. Ceny v městské knihovně předávaly ve minulý týden místostarostka města Yvona Wojaczková, spisovatelka Alena Morštajnová a ředitelka městské knihovny Zdeňka Smahlová.

Od jara o tuto metu bojovalo 29 účastníků soutěže, kterou již po dvacáté organizovalo město Valašské Meziříčí společně s městskou knihovnou. Soutěžící se utkali ve dvou kategoriích, a to 16 až 20 let a 13 až 15 let.

V konkurenci sedmi prací na téma Vynález, který změnil historii, Člověk, se kterým by ses chtěl setkat, Krátká fantasy povídka a Pohádka vyhlásili na prvním místě v kategorii (16 – 20 let) příspěvek Zkáza z nebes Václava Stromšíka. Druhou příčku obsadila práce Terezie Tkáčové, třetí místo přiřkla porota Vojtěchovi Nohavicovi.

Do druhé kategorie (13 – 15 let) poslalo svůj příspěvek dokonce dvaadvacet soutěžících. Nejlepší slohový útvar na téma „Kde liška dává dobrou noc“ podle poroty napsala Klára Műllerová. Na druhém místě skončila Rozálie Tománková a posledním oceněným byl Marek Šnajdr.

„Jedná se o krátkou fantasy povídku, která je stylizována do klasického normálního světa. Nachází se v raném středověku, ale objevují se i prvky mýtických bytostí. Ústřední postavou celého příběhu je mladý dělník z přístavu, který pracuje v takovém světě, ve kterém mají trošičku jiné hodnoty než u nás. Je to svět materialistický,“ prozradil o své vítězné práci Václav Stromšík.

„Všem účastníkům letošního kola literární soutěže se podařilo stvořit příběhy naplněné fantazií a skutečným citem. Bylo těžké vybrat vítěze, protože přihlášené práce byly velice různorodé, ale přitom zdařilé. Vítězům blahopřejeme a ostatním účastníkům děkujeme a držíme palce, aby je stále bavilo nořit se do světa fantazie a prostřednictvím příběhů žít další životy,“ řekla předsedkyně poroty, spisovatelka a překladatelka Alena Morštajnová.

„Literární soutěž pořádáme s cílem a ideou podpořit a vést mladé lidi k četbě, samostatnému uvažování a k pěstování dovednosti přesného a kultivovaného písemného vyjádření vlastního názoru. Podle toho, jaká byla úroveň literárních prací, vnímám, že tato činnost má opravdu smysl. Děkujeme všem za účast v soutěži a oceněným srdečně blahopřejeme,“ uvedla místostarostka města Yvona Wojaczková (ANO).

Slavnostní večer zpříjemnil učitel hudby na klavír a akordeon, skladatel, cestovatel i fotograf Petr Bazala se svým žákem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient