Lidská hyena okradla v Ruprechtově další seniorku

V úterý v dopoledních hodinách okradl dosud neznámý muž starou paní. Seniorku kontaktoval před jejím domem v obci Ruprechtov. I tentokrát mu k tomu, aby získal důvěru starší ženy, stačila maličkost. Pod často se vyskytující záminkou vrácení přeplatku za energii ho paní pozvala do domu. Protřelý zloděj použil i osvědčený trik, kdy žádal vrátit peníze na pětitisícovou bankovku. Mezitím vpustil do domu neznámou ženu, která odvedla pozornost seniorky. Muž tak získal čas, aby mohl krást. Starší paní tak přišla nejen o tři tisíce korun, které měla připravené na vrácení neexistujícího přeplatku, ale i o uspořených více než třicet tisíc korun.

Policisté znovu apelují na starší lidi i jejich rodinné příslušníky, aby byli obezřetní a nevpouštěli cizí osoby do svých domovů. Přeplatky za energie nikdy nevrací fyzická osoba, která by vás navštívila v místě bydliště.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.