Lidé ve Valašském Meziříčí vybírali 10 příležitostí pro město

Možnost ovlivnit budoucí směřování města měli ve čtvrtek 13. září občané na veřejné diskuzi s názvem „10 příležitostí pro město“. Během skoro tříhodinové diskuze formulovali konkrétní nápady a vize, které by si přáli realizovat. Podporu získal například městský úřad na jednom místě, parkovací dům či bydlení seniorů.

„Diskuzní fórum představitelů valašskomeziříčské radnice s veřejností probíhalo v sedmi tematických okruzích. Lidé mohli sdělovat své podněty v oblastech doprava a technická infrastruktura, sociální služby, zdraví, život seniorů ve městě, sport a volný čas, životní prostředí, úklid, odpadové hospodářství, kultura a školství, bezpečnost a kriminalita, územní rozvoj města a místních částí, podnikání a trh práce,“ informovala koordinátorka Zdravého města Valašské Meziříčí Alena Střítezská.

Na úvod akce vystoupil se svou prezentací starosta města Robert Stržínek. Seznámil všechny přítomné s tím, jak se podařilo naplnit cíle loňským Fórem Zdravého města. K jednotlivým vybraným příležitostem uvedl konkrétní kroky, které město k jejich vyřešení vykonalo. Hovořil také o investicích za období 2014 až 2018 a představil budoucí investiční plány

Následovala prezentace odborné analýzy zdravotního stavu obyvatel města a přilehlých obcí v podání expertky na oblast podpory zdraví Kateřiny Janovské. „Analýza 2018 se stane základem pro zpracování Zdravotního plánu města Valašské Meziříčí na léta 2019-2021,“ vysvětlila Alena Střítezská.

Z veřejné diskuze vzešlo 11 příležitostí pro zlepšování života obyvatel města. „Těchto 11 příležitostí půjde do veřejné ankety tak, aby se mohl do hlasování zapojit každý občan,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková. Následně bude stanoveno nové pořadí 10 TOP příležitostí, které budou předloženy „Zastupitelstvu města Valašské Meziříčí. Zastupitelé určí garanty pro jejich řešení. S řešením 10 TOP příležitostí budou občané seznámeni na další veřejné diskuzi,“ doplnila koordinátorka Zdravého města.

Pořadí příležitostí/problémů definovaných občany na veřejné diskuzi „10 příležitostí pro město“
1. Městský úřad na jednom místě
Se stejným počtem hlasů:
Bydlení seniorů zohledňující jejich zdravotní stav a potřebu služeb (od běžného seniorského bydlení až po pobytové služby pro seniory)
Parkovací dům
2. Propojení cyklostezek a cyklostezky v centru města
3. Vytvoření pásu ochranné zeleně podél bytové zástavby v části Křižná, který oddělí zástavbu od dopravního terminálu a budoucí zástavby na Křižanově pile
4. Vandalismus
Se stejným počtem hlasů:
Koupaliště – vyřešení starého bazénu
Vznik muzea fotografie v zámku Žerotínů
8. Zastřešení hlediště amfiteátru
9. Zdravotní ořez lip na ulici Hranická
10. Posílení městského kamerového systému

„Probralo se toho hodně a já jsem moc ráda, že za námi občané přišli a řekli nám, co by si ve městě přáli. Bylo to moc příjemné setkání a já se budu těšit na některou z dalších společných akcí,“ řekla na závěr Yvona Wojaczková.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!