Search
Close this search box.

Lidé ve Valašském Meziříčí vybírali 10 příležitostí pro město

Možnost ovlivnit budoucí směřování města měli ve čtvrtek 13. září občané na veřejné diskuzi s názvem „10 příležitostí pro město“. Během skoro tříhodinové diskuze formulovali konkrétní nápady a vize, které by si přáli realizovat. Podporu získal například městský úřad na jednom místě, parkovací dům či bydlení seniorů.

„Diskuzní fórum představitelů valašskomeziříčské radnice s veřejností probíhalo v sedmi tematických okruzích. Lidé mohli sdělovat své podněty v oblastech doprava a technická infrastruktura, sociální služby, zdraví, život seniorů ve městě, sport a volný čas, životní prostředí, úklid, odpadové hospodářství, kultura a školství, bezpečnost a kriminalita, územní rozvoj města a místních částí, podnikání a trh práce,“ informovala koordinátorka Zdravého města Valašské Meziříčí Alena Střítezská.

Na úvod akce vystoupil se svou prezentací starosta města Robert Stržínek. Seznámil všechny přítomné s tím, jak se podařilo naplnit cíle loňským Fórem Zdravého města. K jednotlivým vybraným příležitostem uvedl konkrétní kroky, které město k jejich vyřešení vykonalo. Hovořil také o investicích za období 2014 až 2018 a představil budoucí investiční plány

Následovala prezentace odborné analýzy zdravotního stavu obyvatel města a přilehlých obcí v podání expertky na oblast podpory zdraví Kateřiny Janovské. „Analýza 2018 se stane základem pro zpracování Zdravotního plánu města Valašské Meziříčí na léta 2019-2021,“ vysvětlila Alena Střítezská.

Z veřejné diskuze vzešlo 11 příležitostí pro zlepšování života obyvatel města. „Těchto 11 příležitostí půjde do veřejné ankety tak, aby se mohl do hlasování zapojit každý občan,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková. Následně bude stanoveno nové pořadí 10 TOP příležitostí, které budou předloženy „Zastupitelstvu města Valašské Meziříčí. Zastupitelé určí garanty pro jejich řešení. S řešením 10 TOP příležitostí budou občané seznámeni na další veřejné diskuzi,“ doplnila koordinátorka Zdravého města.

Pořadí příležitostí/problémů definovaných občany na veřejné diskuzi „10 příležitostí pro město“
1. Městský úřad na jednom místě
Se stejným počtem hlasů:
Bydlení seniorů zohledňující jejich zdravotní stav a potřebu služeb (od běžného seniorského bydlení až po pobytové služby pro seniory)
Parkovací dům
2. Propojení cyklostezek a cyklostezky v centru města
3. Vytvoření pásu ochranné zeleně podél bytové zástavby v části Křižná, který oddělí zástavbu od dopravního terminálu a budoucí zástavby na Křižanově pile
4. Vandalismus
Se stejným počtem hlasů:
Koupaliště – vyřešení starého bazénu
Vznik muzea fotografie v zámku Žerotínů
8. Zastřešení hlediště amfiteátru
9. Zdravotní ořez lip na ulici Hranická
10. Posílení městského kamerového systému

„Probralo se toho hodně a já jsem moc ráda, že za námi občané přišli a řekli nám, co by si ve městě přáli. Bylo to moc příjemné setkání a já se budu těšit na některou z dalších společných akcí,“ řekla na závěr Yvona Wojaczková.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient