Osm lidí šlo ve frýdlantské nemocnici na jednoduchou operaci, nyní jsou ve vážném stavu

Osm lidí z Liberecka absolvovalo v minulých dnech jednodušší operace v Nemocnici Frýdlant. Pravděpodobně před zákrokem očekávali, že je brzy propustí domů. Jenomže vše je jinak. Během operačního zákroku dostali otravu krve. Sedm z nich nyní leží v kritickém stavu na oddělení ARO v Krajské nemocnici Liberec. “Jejich stav je velmi vážný, ale v bezprostředním ohrožení života nejsou,“ potvrdil mluvčí liberecké nemocnice Václav Řičář.

Sedm otrávených pacientů bylo postupně v posledních 24 hodinách převáženi záchrannou službou z Frýdlantu do Liberce, osmého postiženého s menšími následky převezli do nemocnice v Jablonci.

Operační sál frýdlantské nemocnice byl okamžitě uzavřen. „Jakkoliv nechci spekulovat, tak je nezpochybnitelné, že to je následek těchto operací,“ uvedl Řičář.

Do frýdlantské nemocnice přijeli lidé ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv, kteří se pokusí případ vyřešit. “Vysvětlení by měly přinést testy, na jejichž výsledky teď všichni čekáme,“ řekla mluvčí frýdlantské nemocnice Dita Fuchsová, která dodala, že se nikdy dříve něco podobného v této nemocnici nestalo a i tento týden jako před každou operací proběhly standartně testy přístrojů i podávaných látek.

Tato situace je nepříjemná i pro pacienty, kteří měli v Liberci naplánovanou náročnější operaci. Z kapacitních důvodů by nemohli být po zákroku umístěni na oddělení ARO, proto se jejich opoerace odložily.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient