Lidé na objednaný telefon čekali marně, stali se obětmi podvodu

Další internetové podvody nahlásili v posledních dnech lidé z Vyškova i Znojemska. Na internetovém portále si počátkem tohoto měsíce muž z Vyškova vyhlédl značkový mobilní telefon. Čtrnáct tisíc korun pak dle dohody s neznámým prodávajícím zaslal předem na jeho účet. Stejně tak učinil mladý muž v Moravském Krumlově. I on si chtěl koupit mobil přes internet. Všiml si inzerátu o prodeji použitého značkového telefonu. Přes pět tisíc korun také zaplatil předem. I v jeho případě přestal prodávající po odeslání požadované částky komunikovat a slíbené zboží nezaslal. Policisté se těmito kauzami zabývají pro trestný čin podvodu. Zároveň upozorňují, aby byli lidé při nákupech přes internet obezřetní a raději neposílali peníze předem. Vidina levného zboží totiž stále více lidí láká, aby riskovali.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.