Lidé mohou nominovat kandidáty na udělení Ceny města Blanska za rok 2018

V souladu se Statutem Ceny města Blanska (dále jako „cena“), schváleném zastupitelstvem města 5. prosince 2017, vyzýváme širokou veřejnost k zasílání nominačních listů osob, o kterých se domnívá, že by byli vhodnými laureáty ceny. O jejím udělení poté rozhodne Zastupitelstvo města Blanska.

Nominovat lze osobu, která se narodila, žije nebo je svým působením významně spojena s městem Blanskem, a svým působením významně přispěla k šíření dobrého jména města nebo svojí odbornou činností, morálními kvalitami či společenskou odpovědností přispěla k posílení mezilidských vztahů ve společnosti v kalendářním roce, za nějž je cena udělována. Cena může být udělena osobě žijící i osobě in memoriam.

Nominace lze podat v těchto kategoriích:
za přínos v oblasti umění;
za přínos v oblasti sportu;
za přínos v oblasti vědy a techniky;
za záchranu lidského života;
za hrdinský čin jiný než je záchrana lidského života;
za dílo nebo činnost výše neuvedenou, kterými fyzická osoba významným způsobem pozitivně reprezentuje město Blansko.
Návrh je třeba předložit písemnou formou nebo datovou schránkou, nejpozději však do 31. ledna 2019 na adresu:

Město Blansko, odbor ŠKOL
nám. Republiky 1
678 01 Blansko

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.