Search
Close this search box.

Liberečtí policisté pátrají po černém klarinetu

Policisté z obvodního oddělení Liberec – Vápenka pátrají od uplynulého pátku 9. listopadu 2018 po černém klarinetu, který byl uložen v černém kufříku s kódovým zámkem. Jeho majitel o něj přišel ve večerních hodinách v rozmezí od 21,15 do 22,45 hodin cestou domů. Zda mu jej někdo odcizil během jízdy autobusem do zastávky v ulici Americká a nebo přímo na některé ze zastávek, policisté nyní prověřují.

Jednalo se o B klarinet značky Buffet Crampon R13, černé barvy, rozložený na pět dílů a jeden náhradní díl tzv. „soudek“. Kromě toho byla u klarinetu i krabička plátku značky Vandoren a jedna ligatura neznámé značky. Majiteli klarinetu vznikla škoda za bezmála 40 tisíc korun.

Policisté již v daném případu zahájili šetření k přečinu „krádeže“ a v rámci šetření nyní prověřují místa možného prodeje.

V souvislosti s pátráním po tomto hudebním nástroji se obrací policisté s žádostí o spolupráci i na veřejnost. V případě, že by někomu byl klarinet uvedeného typu nabízen nebo někdo ví, kde by se mohl nacházet, ať prosím kontaktuje policisty prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158.

V případě, že se jim podaří objasnit, kdo má krádež na svědomí, hrozí mu až dvouletý trest odnětí svobody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient