Search
Close this search box.

Liberečtí kriminalisté zadrželi duo recidivistů

V noci ze 7. na 8. dubna se 33letí recidivisté vloupali do odstaveného osobního automobilu značky Škoda. Pod hávem tmy si nic netušícím majitelem odstavený vůz na jednom z libereckých sídlišť oba muži vyhlédli jako vhodnou a snadnou kořist. Během několika chvil se jim podařilo překonat zámek dveří a o několik dalších okamžiků později již seděli ve vozidle. Pokus o poškození spínací skřínky a odmítavé zakašlání motoru. Další pokus. Motor s tichým zamručením začal rytmicky pracovat. S ledovým klidem „noví majitelé“ vozu z místa odjeli. Projeli město a zamířili na další z libereckých sídlišť. Odcizenou Škodovku odstavili v řadě dalších zaparkovaných aut, věděli totiž, že se k vozu zanedlouho vrátí.

Lačnost po majetku druhých osob byla zřejmě u obou recidivistů tak veliká, že si ještě téže noci vyhlédli další ze zaparkovaných Škodovek. Poté, co se jim podařilo celkem snadno překonat zámek dveří a vlézt dovnitř zjistili, že spínací skřínka je nad jejich síly. Pokusy o nastartování vozu byly marné. Poškozený automobil tedy otevřený nechali napospas svému osudu a z místa odešli. Problém nastal ve chvíli, kdy si oba uvědomili, že nebude snadné dostat se z Liberce do Jablonce. Cestou, lámajíc si hlavu s tím, jak to vymyslet, došli zřejmě k závěru, že nejsnazší bude odcizit další vůz. Tak se také stalo a odstavená Škodovka v „kombiku“, u jedné z libereckých firem nedaleko centra města, zaujala jejich pozornost.

Během chvíle jejich „nájezdu“ neodolal zámek dveří ani spínací skřínky. Povedlo se jim nastartovat a společně tak v čerstvě odcizeném voze odjeli do svých bydlišť.
O několik hodin později, 8. dubna odpoledne, se oba muži rozhodli, že prověří, zda z noci odcizená škodovka je stále zaparkovaná v místech, kam ji nad ránem převezli. Vypůjčeným Golfem zajeli do Liberce, kde opatrně projeli nedaleko zaparkované Škodovky. Stále tam byla. Nikdo nikde a žádný pohyb. Vzduch byl však jen zdánlivě čistý. Jakmile si oba byli jistí tím, že je vše v pořádku, zrodil se jim v hlavách plán. Hned o den později seděli v ranních hodinách uvnitř kradeného kombíku, se kterým z Jablonce zamířili ke Škodovce, kterou si pečlivě předchozího dne zkontrolovali.

Kradeným autem ke kradenému autu. Drzost, ztráta soudnosti nebo naprostá jistota počínání? Plán se však recidivistům zvrtl. Kriminalisté z Autotýmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje byli připraveni a automobil bedlivě sledovali. Věděli již o předchozí návštěvě pachatelů a čekali jen na to, až se na místo činu vrátí.
Jakmile 33 letý Jablonecký rodák s téměř dvěma desítkami záznamů v rejstříku trestů přiblížil k odstavené Škodovce, kriminalisté vyrazili. Nezmohl se na nic a překvapený nenadálou akcí zůstal naprosto paralyzovaný. Druhého z dvojlístku zadrželi kriminalisté hned následujícího dne.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání obou odviněných mužů. O prvním z nich, který byl zadržen v rámci noční akce Autotýmu, kriminalisté zjistili, že na počátku tohoto roku opustil brány věznice, kde si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost. Pestrý rejstřík si tak pravděpodobně rozšíří. Obviněn byl kromě přečinu krádež, také z maření výkonu úředního rozhodnutí, neboť odcizené Škodovky řídil přesto, že měl vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. V případě uznání viny mu tedy může hrozit trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Druhý z „výtečníků“ si vyslechl sdělení obvinění z přečinu krádeže, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Škoda, kterou duo recidivistů z Jablonce napáchalo, dosáhla bezmála 235 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient