Search
Close this search box.

Liberecký kraj využívá všechny možné způsoby sebeprezentace doma i v zahraničí

Kromě tradičních veletrhů, kterých v roce 2018 absolvovali zaměstnanci oddělení cestovního ruchu celkem 19, uspořádal kraj ještě téměř dvě desítky presstripů pro 134 novinářů, bloggerů, TV redaktorů, uživatelů instagramu a kanálu youtube.

V zimní sezóně dorazili novináři z Dánska, kteří si kromě tradičního lyžování vyzkoušeli i jízdu na skútru a v kočáře taženém koňmi. Jaro patřilo ruské televizní redaktorce, které objevovala se svým týmem krásu českého skla a bižuterie.

Během jedné z největších akcí cestovního ruchu Travel Trade Day, kterou Liberecký kraj spoluorganizoval, byly připraveny 3 poznávací cesty po kraji pro více jak 60 novinářů a nákupčích z celého světa. Podobný program absolvovali i účastníci TBEX konference, která se uskutečnila v srpnu v Ostravě. Liberecký kraj hostil následně 10 úspěšných bloggerů a uživatelů instagramu ze Skotska, Anglie, Indie, Španělska a Ameriky.

„Zahraniční presstripy organizujeme společně se zahraničními zastoupeními agentury Czechtourism, která udělá akvizici na novináře a my následně uskutečníme program v území ve spolupráci s našimi partnery,“ uvedla Květa Vinklátová, radní resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Je to pro nás velká pomoc. Ačkoliv děláme průzkumy, nemůžeme ve 3 lidech, kteří na oddělení cestovního ruchu působí, vše pokrýt,“ dodala Vinklátová.

Tradičně kraj navštěvují novináři z Polska a Německa, kteří přijíždí opakovaně a vždy se snaží najít něco nového. Novinkou pro kraj byla delegace ze Španělska v září letošního roku, která kromě neopominutelné návštěvy Ještědu vyzkoušela jízdu na koloběžce a obdivovala skalní města Českého ráje. Nejdál to měly dvě skupiny novinářů z Japonska během října, z nichž někteří byli v Evropě vůbec poprvé.

Vánoční téma ukazoval kraj novinářům z Rakouska a Švýcarska. S tématem skleněné Vánoce se novináři podívali za výrobou vánočních ozdob do Poniklé, Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, největšího bižuterního centra ve střední Evropě – Palace Plus v Jablonci nad Nisou, zkusili si zdobit perníky v kavárně Union v České Lípě či navštívili muzeum betlémů v Kryštofově Údolí a sklárnu v Lindavě. „Ostatně „sklářský presstrip“ patří mezi mediální stálice. Pro rok 2019 chystá kraj další zaměření presstripů a bude nabízet i jiné aktivity v podobě rodinné turistiky a aktivní dovolené. V současné době již připravujeme první zimní presstripy pro holandské a polské novináře,“ uzavřela Vinklátová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient