Prosluněného sobotního odpoledne využil v Liberci 47 letý cizinec k projížďce se svým vozem. Krátce po sedmnácté hodině, s tmavými brýlemi na nose, loktem vystrčeným z okénka vozu a se zvláštním způsobem jízdy tkvícím v neudržení přímého směru, přilákal pozornost policistů z oddělení hlídkové služby řidič osobního automobilu.
Kochajícího se muže policisté během několika metrů po sjezdu ze silnice I/35 zastavili. Jeho skleněný pohled nenechal muže zákona na pochybách. I došlo tak na orientační dechovou zkoušku ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. Přístroj vykázal hodnotu téměř 2,4 promile.
„Lehce dezorientovaného“ cizince velmi záhy policisté zadrželi a převezli na služebnu, odkud po neodkladných úkonech putoval do policejní cely. Po nabytí „plné orientace“ vlivem vystřízlivění, mu následujícího dne policejní komisař sdělil ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na jeden rok.