Liberecká policie žádá občany o spolupráci

V úterý 24. dubna v ranních hodinách se dva dosud neustanovení muži dopustili krádeže jízdních kol v Hrádku nad Nisou.
Ze stojanu pro jízdní kola u vstupní haly do budovy nádraží ČD v ulici Nádražní, odcizili dvě pánská horská kola.
Policisté vyšetřující tento případ předpokládají, že oba muži „pracovali“ společně. Jakmile první z nich přestřihl lankový zámek a nasedl na kolo, druhý z mužů v podstatě provedl totéž a z místa odjel stejnou cestou.
Fotografie pořízené z kamerového systému dokládají přibližný směr jízdy obou mužů. Shodně se pohybovali ven z města, ve směru k hraničnímu přechodu s Polskem.

První z mužů měl na sobě černé šusťákové nebo teplákové kalhoty, šedou mikinu s kapucí a bílo -šedou obuv. Měl krátké blond vlasy s tzv. ostrůvkem delších vlasů od čela až po temeno hlavy. Přibližně 30 letý muž z místa odjel na pánském horském kole značky Kellys, zelené barvy, s černými blatníky a černým nápisem Kellys na rámu kola.

Druhý z mužů měl na sobě černé kalhoty, šedou mikinu na zip s kapucí, s tmavým nápisem vlevo na hrudi. Muž měl krátké tmavé vlasy a byl ve věku kolem 30 let. Z místa odjel na pánském horském kole značky Superior Jet 29, černé barvy.

Celková škoda na obou odcizených horských kolech přesáhla 11tisíc korun.

Policisté žádají veřejnost o spolupráci

Kdo na fotografiích pozná některého z mužů nebo má informace o jejich výskytu či totožnosti, nechť se přihlásí policistům buďto prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158 nebo na tel. čísle 974 473 700, případně na kterékoli služebně Policie ČR.
Veškeré takto získané informace mohou policistům výrazným způsobem dopomoci k objasnění obou případů a zásadním měrou mohou dopomoci ke zjištění totožnosti obou mužů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.