Liberecká Devatenáctka nasázela hokejistům Pardubic osm branek

Svěřenci Milana Plodka sehráli proti Pardubicím velmi povedené utkání. V základní hrací době počastovali Východočechy sedmi brankami a podařilo se jim zvítězit i v dodatečném prodloužení.

Svěřenci Milana Plodka vlétli do utkání ve velkém stylu. Netrvalo to dlouho a Liberečtí vedli o dvě branky. Skóre otevřel pohotový Jan Cikhart, jenž dorazil za záda brankáře Vlka štiplavé zakončení Jiruše.

Krásný hokejový zážitek pak připravil přihlížejícím divákům Adam Klapka. Liberecký dlouhán se ujal puku ve středním pásmu a už ho nikomu nepůjčil. Poté, co vyškolil pardubickou obranu, nedal šanci ani Vlkovi. Dynamo se ale zásluhou trefy Ondřeje Rohlíka dostalo opět do kontaktu a po dvaceti minutách prohrávalo na severu Čech jen o jednu branku.

V prostředním dějství Tygři pokračovali v soustředěném výkonu a podařilo se jim vstřelit další gól. V přesilové hře Charvát nabil Michaelu Drábkovi a ten prudkou ranou zápěstím trefil pravý horní růžek pardubické klece.

Početní výhodu využili domácí i na začátku třetí části. O finální přihrávku se postaral opět Charvát, který tentokrát vyzval ke skórování Petra Šafařovského. Když se pak krásnou individuální akcí prosadil i Jan Žemba, vypadalo to s Pardubicemi opravdu špatně.

Dynamo ale nesložilo zbraně. Branky Michala Hrádka a Víta Rozlílka utkání zdramatizovaly. Tři minuty před koncem Východočeši odvolali brankáře, čehož využil svou druhou brankou v zápase Jan Žemba. I když se pak Vít Rozlílek prosadil ještě jednou, poslední slovo měli Liberečtí. Základní hrací dobu uzavřel další trefou do prázdné brány Dominik Šeliga.

Východočeši nezazářili ani v bonusovém prodloužení. To skončilo velice rychle. Šafařovský vlétl s pukem do útočné třetiny a předložil ho Janu Žembovi. Ten nabídkou nepohrdl a završil hattrick. Liberec tak získal všechny čtyři body.

Milan Plodek
Bílí Tygři Liberec
„Konečně se nám podařilo vstřelit pár gólů. Už zápas v Boleslavi nebyl herně úplně špatný, spíš jsme tam dělali zbytečné fauly. Proti Pardubicím jsme si na to dali pozor. To je základ. Kluci si musí uvědomit, že hra v pěti je rozhodující. Oslabení nás v Pardubicích stála zápas. Dali jsme i hezké góly. Hráči se semkli. I když nám chyběli hráči Benátek, ti, co dostali šanci, zahráli dobře. Můžeme být spokojení, že jsme vyhráli konečně i prodloužení.“

Richard Král
HC Dynamo Pardubice
„Liberec byl lepší, šel si za vítězstvím daleko víc. My jsme k zápasu přistoupili špatně a to se těžko dohání.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.