Search
Close this search box.

Liberec podpoří přípravu sportovce Jiřího Suchánka na paralympiádu

Město Liberec podpoří ze svého rozpočtu přípravu stolního tenisty Jiřího Suchánka na paralympiádu v Tokiu. Radní schválili dotaci ve výši 30 tisíc korun.

Vozíčkář Jiří Suchánek je úspěšným reprezentantem České republiky ve stolním tenisu a zástupcem oddílu Sportovního klubu stolního tenisu Liberec, který o mimořádnou podporu požádal. „Před dvěma lety vybojoval na paralympiádě v Rio de Janeiru bronzovou medaili a stal se tak čtvrtým nejlepším tělesně postiženým sportovcem České republiky,“ připomněl primátor Liberce Tibor Batthyány.

V sezóně 2018/2019 se Jiří Suchánek účastnil a bude účastnit několika mezinárodních turnajů, které jsou nutné pro získání bodů, aby mohl v roce 2020 reprezentovat Česko na paralympiádě v Tokiu, což je jeho dlouhodobým cílem. Celkem se musí zúčastnit minimálně šesti mezinárodních turnajů včetně mistrovství světa, které v říjnu 2018 hostí Lašsko (Slovinsko). Jeho účast na turnajích a příprava je spojená s vysokými náklady, které převyšují částku 130 tisíc Kč za kalendářní rok.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient