Liberec nezvládl šlágr kola a Jihočeši mu utekli v čele tabulky o dva body

Nejzajímavějším utkáním 19. kola naší nejvyšší volejbalové ligy byl jednoznačně duel mezi Kladnem a Libercem. Severočeši potřebovali vyhrát, aby se nadále bodově drželi lídra tabulky z Českých Budějovic. Kladno si zase nemohlo dovolit ztratit body, aby mu zmiňované týmy v čele soutěže příliš neutekly.

Liberec přijížděl do Kladna se skvělou sérií, v extralize vyhrál devět utkání za sebou a dal tak zapomenout na špatný vstup do sezony, kdy z devíti utkání jich pět prohrál. Avšak i Kladno se nemůže pochlubit zrovna skvělým začátkem ročníku 2018/2019 – z osmi zápasů jen čtyři výhry. Ale to už je zapomenuto a oba týmy jsou na medailových pozicích.

Pvní set jejich víkendového duelu byl jednoznačně v režii kladenských odbíjenkářů, hosté se zmohli jen na čtrnáct bodů. V druhé sadě se ale Liberečtí zvedli a získali jí pro sebe. Nejvyrovnanější set byl ten následující. V napínavé koncovce se nakonec radovali domácí. Severočechy to však nepoložilo a ve čtvrtém dějství naprosto excelovali. Jenže kladenští volejbalisté se z nášupu dokázali otřepat a pátý set vyhráli oni.

To lídr soutěže z Českých Budějovic nezaváhal a přivezl si vítězství z Brna. Roli favorita splnil i obhájce titulu z Karlovarska, který nedal šanci Zlínu.

V dalším zápase porazila Příbrami ústecké volejbalisty jednoznačně 3:0 a tím je odsoudila do baráže o play-off. Sama naopak má velkou šanci dostat se do vyřazovací části přímo. „Bojovali jsme se zdravotními okolnostmi, ale kluci se s tím neporvali, jak by důležitosti zápasu slušelo,“ podotkl k tomu ústecký šéf Miroslav Přikryl.

O víkendu se uskuteční ještě větší šlágr než byl zápas Kladno – Liberec. Čeká nás střetnutí prvního s druhým!

Uniqa extraliga volejbalistů – 19. kolo:

Zlín – Karlovarsko 0:3 (-22, -20, -17)
Nejvíce bodů: Adamec 15, Čechmánek 10, Vašíček 7 – Rejlek 18, Vašina a Zmrhal po 11.

Příbram – Ústí nad Labem 3:0 (17, 15, 17)
Nejvíce bodů: Böhm 13, Lech 11, Wawrzynczyk 10 – Kramár, Willyan, Wilson po 6.

Brno – České Budějovice 1:3 (-20, -19, 23, -22)
Nejvíce bodů: Římal 13, Licek 10 – Ondrovič a Staples po 14, Michálek 10.

Kladno – Liberec 3:2 (15, -19, 23, -14, 12)
Nejvíce bodů: Baranov 18, Vemič 11, Hýský 10 – Štokr 18, Šuliła Leikep po 11, Holubec 10.

Odolená Voda – Praha 1:3 (-22, 24, 19, 15)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak