Search
Close this search box.

Libercem proběhlo dva a půl tisíce běžců

V neděli 7. října se běžel premiérový 1. ročník závodu.Liberec Nature Run je devátou a poslední akcí série RunCzech v roce 2018. Letos ji tvoří celkem devět závodů v šesti městech České republiky. V loňském roce se všech akcí pod hlavičkou RunCzech zúčastnilo rekordních 82 883 běžců.

Běžci při závodě běží kolem ZOO, Lesního koupaliště, přímo skrz běžně nepřístupný lom Ligranit. Krátká trasa se nedaleko nad lomem (u Mlynářova kříže) stáčí zpět do Liberce, delší pokračuje skrz Rudolfov po zelené turistické značce až na hráz Bedřichovské přehrady, jednoho z nejhezčích míst na trase. Tisícihlavé běžecké hejno se dolů vrací přes Maliník a opět Rudolfov (tentokrát po červené) a kolem Liberecké výšiny a ZOO.

Obě trasy startují a končí v centru Liberce na náměstí Dr. E. Beneše. 22kilometrový závod odstartoval v 11.30, 12kilometrový závod vypuknul ve 12.15. Kapacita Liberec Nature Runu je 2 000 běžců (1 000 na 22 km, 1 000 na 12 km), dm rodinný běh běží 500 účastníků.

12 km trasu závodu Liberec Nature Run odstartoval primátor města Tibor Batthyány, 22 km trasu hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient