Search
Close this search box.

Lhát policistům se nevyplácí

Ve středu v odpoledních hodinách prováděli policisté oddělení hlídkové služby dohled nad bezpečnostní a plynulostí silničního provozu v Kladně v Dubské ulici.

Po sedmnácté hodině zastavili policisté Peugeot 306 a při kontrole řidiče zjistili, že tento má u sebe pouze osvědčení o registru vozidla a pojištění, avšak nemá osobní doklady. Požádali ho proto o osobní údaje a pomocí lustrace chtěli ověřit jeho totožnost. Kontrolovaný uvedl údaje, které zadali policisté do evidence.

Při dokončování prověřování se prořekl, že toto není jediný prohřešek a že byl již několikrát příslušníky Policie ČR kontrolován. To však neodpovídalo provedené lustraci. Hlídka pojala podezření, že se nejedná o osobu, za kterou se muž vydává. Šofér při kontrolních otázkách ze strany policistů nedovedl správně odpovědět na věci týkající se jeho rodiny, a proto mu nezbylo nic jiného, než aby se doznal ke své pravé totožnosti.

Jednalo se o třicetiletého muže z Kladna, který nevlastní řidičské oprávnění a bylo mu souběžně vysloveno několik zákazů řízení s platností do března 2020. Dále policisté zjistili, že je muž veden v pátrání, kdy na něj byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu.

Na základě výše uvedených skutečností byl muž podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání zatčen, převezen na policejní oddělení a umístěn do policejní cely.

Po skončení procesních úkonů byl muž eskortován do věznice k výkonu trestu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient