Letošní valašskokloboucký jarmek se vydařil, atmosféru podpořil padající sníh

Sedmadvacátý Valašský mikulášský jarmek je za námi. V sobotu 1. prosince ve Valašských Kloboukách přivítal tisíce návštěvníků, kteří přišli za tradicemi, řemesly, trhem, hudbou, soutěžemi a v neposlední řadě také dobrým jídlem a pitím. Kdo měl štěstí, mohl se na chvilku zastavit se svatým Mikulášem, který dobrotivě poděloval děti a prohovořil i s dospělými. Jeho čertovští kolegové mezitím neztráceli čas a za vytrvalého řinčení zvonců prověřovali, jestli někdo z kolemjdoucích náhodou nemá černé svědomí.

„Letošní jarmek byl krásný a naplněný adventní náladou. Sněhové vločky, které se v průběhu začaly snášet z oblohy, atmosféru ještě podpořily, a tak už zbývalo jen načerpat příjemné zážitky při návštěvě bohatého jarmekového programu. Všem pořadatelům, účinkujícím, pomocníkům a dobrovolníkům za jejich ochotně nabídnutou pomocnou ruku a účast srdečně děkuji,“ pověděla předsedkyně organizačního výboru Pavlína Žídková. „Poděkování patří také sponzorům, partnerům a spolupracujícím spolkům a obzvlášť velký dík směřuje městu Valašské Klobouky a jeho organizacím, bez jejichž záštity a podpory by nebylo v našich silách jarmek v takovéto podobě uspořádat,“ dodala.

Poděkování za přízeň pak patří všem návštěvníkům, kteří do Valašských Klobouk o mikulášské sobotě zavítali. Pokud při návštěvě objektů s jarmekovým programem přispěli do benefičních pokladniček, může je těšit, že podpořili následující projekty a cíle pořádajících spolků:
– cíl spolku Valašský jarmek, kterým je projekt Cestičky k domovu – jarmeková školička lidových řemesel a zvyků pro děti,
– cíl ZO ČSOP Kosenka, který má zajistit sochu kosáka a základnu ČSOP Kosenka,
– cíl Muzejního spolku ve Valašských Kloboukách, kterým je vydání 19. vlastivědných kapitol z Valašskokloboucka,
– cíl TJ Sokol Valašské Klobouky, a sice provoz a údržbu zařízení TJ Sokol Valašské Klobouky,
– cíl Národopisného spolku Klobučan, který plánuje program k oslavám 25 let Klobučánku,
– cíl Klubu seniorů Valašské Klobouky, jímž je podpora a rozvoj volnočasových aktivit seniorů,
– cíl Nadace Jana Pivečky Slavičín, který přispěje na provoz a údržbu roubeného domu čp. 7 užívaného pro projekty zaměřené na zachování kulturních tradic a starých řemesel,
– cíl Gymnázia Valašské Klobouky, a to propagaci školy, studentských akcí a pořízení vybavení pro žáky Gymnázia Valašské Klobouky.

„Valašský mikulášský jarmek, to jsou tradice, které patří k našemu kraji, a lidé, kteří je zachovávají, udržují a podporují. Právě díky tomuto propojení je jarmek takový, jaký je,“ uzavřela s poděkováním Pavlína Žídková a všechny pozvala na příští ročník, který připadá na sobotu 30. listopadu 2019.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.