Search
Close this search box.

Letošní valašskokloboucký jarmek se vydařil, atmosféru podpořil padající sníh

Sedmadvacátý Valašský mikulášský jarmek je za námi. V sobotu 1. prosince ve Valašských Kloboukách přivítal tisíce návštěvníků, kteří přišli za tradicemi, řemesly, trhem, hudbou, soutěžemi a v neposlední řadě také dobrým jídlem a pitím. Kdo měl štěstí, mohl se na chvilku zastavit se svatým Mikulášem, který dobrotivě poděloval děti a prohovořil i s dospělými. Jeho čertovští kolegové mezitím neztráceli čas a za vytrvalého řinčení zvonců prověřovali, jestli někdo z kolemjdoucích náhodou nemá černé svědomí.

„Letošní jarmek byl krásný a naplněný adventní náladou. Sněhové vločky, které se v průběhu začaly snášet z oblohy, atmosféru ještě podpořily, a tak už zbývalo jen načerpat příjemné zážitky při návštěvě bohatého jarmekového programu. Všem pořadatelům, účinkujícím, pomocníkům a dobrovolníkům za jejich ochotně nabídnutou pomocnou ruku a účast srdečně děkuji,“ pověděla předsedkyně organizačního výboru Pavlína Žídková. „Poděkování patří také sponzorům, partnerům a spolupracujícím spolkům a obzvlášť velký dík směřuje městu Valašské Klobouky a jeho organizacím, bez jejichž záštity a podpory by nebylo v našich silách jarmek v takovéto podobě uspořádat,“ dodala.

Poděkování za přízeň pak patří všem návštěvníkům, kteří do Valašských Klobouk o mikulášské sobotě zavítali. Pokud při návštěvě objektů s jarmekovým programem přispěli do benefičních pokladniček, může je těšit, že podpořili následující projekty a cíle pořádajících spolků:
– cíl spolku Valašský jarmek, kterým je projekt Cestičky k domovu – jarmeková školička lidových řemesel a zvyků pro děti,
– cíl ZO ČSOP Kosenka, který má zajistit sochu kosáka a základnu ČSOP Kosenka,
– cíl Muzejního spolku ve Valašských Kloboukách, kterým je vydání 19. vlastivědných kapitol z Valašskokloboucka,
– cíl TJ Sokol Valašské Klobouky, a sice provoz a údržbu zařízení TJ Sokol Valašské Klobouky,
– cíl Národopisného spolku Klobučan, který plánuje program k oslavám 25 let Klobučánku,
– cíl Klubu seniorů Valašské Klobouky, jímž je podpora a rozvoj volnočasových aktivit seniorů,
– cíl Nadace Jana Pivečky Slavičín, který přispěje na provoz a údržbu roubeného domu čp. 7 užívaného pro projekty zaměřené na zachování kulturních tradic a starých řemesel,
– cíl Gymnázia Valašské Klobouky, a to propagaci školy, studentských akcí a pořízení vybavení pro žáky Gymnázia Valašské Klobouky.

„Valašský mikulášský jarmek, to jsou tradice, které patří k našemu kraji, a lidé, kteří je zachovávají, udržují a podporují. Právě díky tomuto propojení je jarmek takový, jaký je,“ uzavřela s poděkováním Pavlína Žídková a všechny pozvala na příští ročník, který připadá na sobotu 30. listopadu 2019.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient